Agresorovi v případě uznání viny hrozí až deset let vězení

Muž měl pod hrozbou použití injekční stříkačky znásilnit ženu projíždějící na kole po cyklostezce. Poté ji oloupil.

Kriminalisté v této souvislosti vyhlásili ve čtvrtek dopoledne pátrání po sedmadvacetiletém Lubomíru V. z Ostravy. O několik hodin později se jej podařilo zatknout.

„Podezřelý muž byl zadržen ostravskými kriminalisty. V tuto chvíli policisté pokračují v nutných úkonech trestního řízení,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Jak Deník zjistil, muž se v policejní databázi hledaný osob objevil již v pondělí, tedy den před samotným činem. To znamená, že byl hledán i kvůli něčemu dalšímu.

„Je zde podezření na protiprávní jednání v dopravě,“ sdělila na dotaz Deníku Holčáková.

Policie ve své databázi bez bližších podrobností také uvedla, že Lubomír V. je ozbrojený. I proto policisté nedoporučovali, aby se jej lidé pokusili sami zadržet.

Konopí se vrací do českého textilního průmyslu i díky pražskému podnikateli Tomáši Rohalovi. Jeho firma Bohempia šije nejen oblečení, ale také tenisky.
Konopí se vrátilo do textilního průmyslu. Hitem jsou ručně šité české tenisky

„Pakliže hledaného muže zaregistrujete, sami nečiňte žádných opatření k jeho zadržení, neboť není vyloučeno nestandardní jednání hledaného a újma na zdraví,“ uvedla při zveřejnění výzvy Holčáková.

Muži za trestný čin znásilnění a loupeže hrozí až deset let vězení. Pokud znalci u oběti zjistí posttraumatickou stresovou poruchu, která je považována za těžkou újmu na zdraví, sazba se zvyšuje na pět až dvanáct let.

Je pravděpodobné, že bude podán návrh na uvalení vazby, o kterém by rozhodoval Okresní soud v Ostravě.

Do chodců v Torontu najel student s dodávkou.
Kamionem najedu do dětí, hrozil mladík z Ostravy. V plánu měl i natočení videa
Vítězný návrh
Vizualizace: Nový vstup do centra Ostravy bude vskutku netradiční