K velkému úspěchu ČSSD tu podle ní zřejmě přispěla i ztráta důvěry v pravicové strany nejen na celostátní úrovni, ale také na té komunální.

Souhlasíte s názory politoložky Pavlíkové? HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

„Ne nadarmo se říká, že volební kampaň začíná druhý den po volbách. Za celé čtyři roky ODS v Ostravě velkou aktivitu neprojevovala. Vím, že je to složité, ale třeba v problematice životního prostředí nedělala s výjimkou konce volebního období takřka nic, nanejvýš přizvukovala. Razance a snaha najít řešení, aktivity, které projevovala před volbami, měly přijít mnohem dříve,“ zdůrazňuje Pavlíková.

Hnutí Ostravak je podlejejího názoru také reakce na ztrátu důvěry ve vládnoucí koalici.„K jeho raketovému vzestupu přispěla i víra, že nové koště dobře mete. A také fakt, že současný volební zákon neumožňuje více ovlivnit složení radnice. Založit novou stranu nebo hnutí před volbami je proto snadnější způsob, jak zasáhnout do nové obsady zastupitelstva,“ vysvětluje.

Pokud jde o senátní volby, podle politoložky ukázaly, že lidé vybírají ty kandidáty, které znají.„V druhém kole senátních voleb je však jedna pastička – účast ve volbách. Bude teď nejdůležitější přesvědčit občany, aby přišli volit. A i když v prvním kole jejich kandidát neuspěl, aby vybrali z vítězné dvojice,“ uzavírá.

Všechny články ke komunálním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!
Všechny články k senátním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!