„Dosud neznámí pachatelé měli pod legendou napadení bankovního účtu přesvědčit poškozenou ženu, aby veškeré své finanční prostředky zaslala na bezpečnostní bankovní účet. Následně ji informovali, že tento byl zřízen pro tyto účely, aby o peníze nepřišla. Poškozená této legendě uvěřila a přeposlala tak celkem přes 500 tisíc korun,“ informovala Eva Michalíková z Policie ČR.

V rámci prověřování tohoto skutku se kriminalistům podařily zajistit fotografie z kamerových záznamů, na kterých neznámá žena z bankomatu v Praze provedla opakované výběry, a to z bankovního účtu, který byl pravděpodobně přímo k tomuto skutku založen, jelikož k jeho založení byly neznámou osobou použity falešné doklady osoby cizí státní příslušnosti.

close Žena ke ztotožnění. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Žena ke ztotožnění.

„Pro dosažení účelu trestního řízení se kriminalisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci při ustanovení neznámé ženy z fotografií, která by mohla přispět k objasnění výše uvedeného skutku,“ poděkovala za případnou pomoc Michalíková.

Jakoukoliv informaci, která by mohla vést k jejímu ztotožnění, uvítají kriminalisté na telefonním čísle 974 726 434 nebo na lince 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně.