„Popeláři tudy projíždějí běžně! Nám však bylo jasně řečeno, že nikdo kromě dopravního podniku výjimku nemá a ani nedostane,“ říkají šoféři taxislužeb. Ti proklínají uzávěru nutící je k objížďkám, prodloužení cest… a tím pádem k účtování vyšších cen klientům.

Snímek pořízený z taxíku u Kauflandu v Zábřehu se podle nich dá údajně kdykoliv zopakovat. „Ze strany dopravního inspektorátu ale nenastala žádná změna rozšiřující okruh vozidel, jimž je umožněn průjezd v pruhu pro autobusy!“ uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Také vedoucí útvaru propagace a ekologické výchovy společnosti OZO Vladimíra Karasová vzkazuje, že popelářská vozidla výjimku skutečně nemají.

„Některé svozové automobily však mají povolení vjíždět na staveniště kvůli odvozům odpadů ze stavby,“ vysvětluje.

Mosty ve Výškovické ulici nad Rudnou ulicí se opravují od března. V první etapě budují západní část (směrem na Porubu). Tramvaje jezdí obousměrně po jedné koleji ve východní části a auta mohou pouze ve směru od křižovatky Pavlovova ke křižovatce U studia.

Opačně se nesmí a to vadí hlavně taxikářům argumentujícím, že jsou také službou veřejnosti. U úředníků ani dopravních policistů ale pochopení nenacházejí. Situace ve Výškovické ulici se změní na jaře – s dokončením západní části se začne dělat na východní.