Lokální požár v zázemí. To byl důvod, proč ve středu před půl desátou ráno ve Foru Nová Karolina zazněl signál k evakuaci tohoto obchodního centra.

"Šla jsem ráno do práce a už nás dovnitř nepustili," řekla Deníku Kateřina Páterková, která v nákupním centru pracuje jako prodavačka.

"Čekali jsme asi 15 minut a nikdo neřekl důvod. Mezi lidmi se šuškalo, že jde o bombu, nebo že jsou tady hasiči kvůli úniku. Po deváté hodině už nás pustili do prostor nákupního centra," dodala.

„Požár vznikl z nedbalosti, byl malého rozsahu a náš personál ho spolu s bezpečnostní službou okamžitě operativně vyřešil,“ uvedl Tomáš Lučan, marketingový manažer Fora Nová Karolina. Hasiče proto také ani nevolali a za několik desítek minut se dovnitř vraceli zaměstnanci i zákazníci.

„Pokud vyhodnotí čidla požár nebo jen kouř, nedá se prostě obejít proces evakuace. Lidé musí ven, je to standardní postup,“ podotkl Lučan.

V historii obchodního centra nejde o první mimořádnou situaci. V minulosti se takové případy staly – kvůli šiřiteli poplašné zprávy, jenž hlásil bombu. Připomeňte si některé z podobných dřívějších událostí týkajících se nejen OC Forum Nová Karolina, ale i jiných míst v Ostravě: