„K prodeji, který je v rámci našeho portfolia největší, jsme se rozhodli na základě vzájemné dohody i přesto, že nebyl naším primárním záměrem. Oslovila nás myšlenka majetkového scelení objektu a následné revitalizace této lokality, se kterou za námi přišlo vedení porubské radnice,“ řekl generální ředitel Residoma Jan Rafaj.

Nákup 128 bytů je pro Porubu důležitá investice. Poruba získala na odkup úvěr ve výši 300 milionů korun. Ten je určen na nákup domů, jejich rekonstrukci a částečně i na financování výstavby Komunitního domu pro seniory v Dělnické ulici. Prodej podílu, který v Oblouku měla společnost Residomo, vyřešil dosavadní spletité vlastnické vztahy v této nemovitosti.

Celý objekt, totiž tvoří tři domy, jeden patřil společnosti Residomo, která do něj od roku 2010 investovala téměř 35 milionů korun, druhý bytovému družstvu, ve zbývajících deseti vchodech měly ideální majetkový podíl Residomo a Poruba.

„Pokud se nám podaří byty majetkově scelit, můžeme pokračovat v rekonstrukci, celou lokalitu pozvednout a vrátit jí její původní funkčnost a význam. Prodejem se pro nájemníky rozhodně nic nemění. Slíbit jim můžeme zvýšení kvality bydlení na základě další rekonstrukce domu a revitalizace prostoru před ním,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.