Anketní lístky byly součástí výtisku, nacházejí se také na hlasovacích místech u označených schránek - informačního centra Cestovní agentury Poslední šance, vCentrech volného času, vKulturním centru a Centru sociálních služeb Poruba, na vrátnicích porubských základních a mateřských škol a vbudovách porubského úřadu. Občané mohou také hlasovat elektronicky.

Výsledky ankety budou sloužit jako podklady pro zpracování projektu regulace parkování automobilové dopravy vPorubě a budou uveřejněny včasopisu PRIO i na webových stránkách městského obvodu Poruba. Své připomínky křešení parkovacího systému vPorubě mohou místní lidé posílat na elektronickou adresu redakce časopisu PRIO. Anketa bude ukončena 7. prosince 2007.

„Chceme vytvořit systém parkování, který bude vyhovovat občanům Poruby. Ktomu, abychom se dobrali konečného řešení a nastavili nějaká pravidla, se chceme občanů zeptat, co by jim nejvíce vyhovovalo,“ uvedl porubský starosta Miroslav Novák.

Několik desítek domácností už poslalo své náměty. „Mezi návrhy, jak zlepšit neúnosnou situaci parkovacích míst vporubském obvodu, je kontrola a výběr pokut u špatně nebo dlouhodobě zaparkovaných vozidel, snížení přílišného počtu parkovacích míst pro invalidy, rozšíření stání sezásahem do zeleně i odtah zaparkovaných vraků,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová.