Martinovská ulice v Ostravě–Porubě by měla v budoucnu změnit svůj tvar. Nyní začíná na křižovatce s Opavskou a Francouzskou ulicí, po plánovaném „narovnání“ by měla ústit na Opavskou ulici zhruba o 120 metrů blíže ve směru k telekomunikační škole.

Místní obyvatelé podepisují petici proti údajné výstavbě hypermarketu v prostoru mezi dnešní a budoucí křižovatkou ulic Martinovské a Opavské.

„Protestujeme proti neuváženému prodeji pozemku číslo 1503/1 za účelem výstavby obchodního centra, proti nedostatečnému informování občanů o prodeji a neuváženému využití nezastavěných ploch,“ stojí v petici.

Lidé, kteří se pod ni podepisují, požadují okamžité zastavení prodeje této parcely za účelem stavby nákupního centra, dále chtějí zpracování alternativních návrhů na využití této plochy, změnu územního plánu města Ostravy, která by upřednostnila odpočinkovou funkci této plochy, a projednání návrhů s občany na veřejném slyšení a zveřejnění návrhů v městských listech.

Starosta Ostravy-Poruby Miroslav Novák ale takové spekulace odmítá. „Městský obvod, když to projednal ve svém zastupitelstvu, říkal, že souhlasí s prodejem pozemku. Říkali jsme ale k tomu, že je potřeba zvážit díky přílišné koncentraci ekonomických aktivit, co tam má být. To znamená, že ani městský obvod Poruba neříkal a neřekl by, ať tam vyroste hypermarket,“ uvedl starosta. Radnice podle něj chce tento prostor funkčně využít, což ale neznamená postavit tam market a povrchové stání.