Poruba provozuje interaktivní webové stránky web www.fajnovaporuba.cz, na kterých si může každý přehledně najít, co obvod chystá, co už dokončil a co právě dělá. Všechny projekty jsou podrobně popsány a zakresleny do mapy. Lidé tam najdou i veškeré strategické dokumenty Poruby a města, především pak strategický plán rozvoje obvodu. Ale ani to ještě není všechno. Nově v záložce Zapojte se a Navrhni projekt najdou jednoduchý formulář, kde, jak napovídá už název, mohou navrhnout něco zajímavého, co by ozvláštnilo Porubu.

„Vím, že Porubané jsou aktivní lidé a spousta z nich má skvělé nápady. A byla by škoda, kdyby si je nechali jen pro sebe. Proto jsme na web fajnovaporuba.cz umístili formulář, kde nám lidé mohou své návrhy popsat a poslat,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

Formulář není nijak složitý a vyplnit ho zvládne opravdu každý. „Pak stačí, když ho odešlou a my se budeme návrhy zabývat. Navrhovatele naši zaměstnanci budou kontaktovat, a vše s ním proberou. Pokud to bude dávat smysl a splňovat priority a možnosti obvodu, tak ho velmi rádi zařadíme do plánů, které chceme v příštích letech realizovat,“ řekla starostka.

Poruba se dlouhodobě snaží zapojovat své obyvatele do aktivit obvodu. „V Porubě je už několik let zvykem, že všechny zásadní věci vždy děláme v úzké spolupráci s obyvateli. A toto je další krok, kterým bychom chtěli podchytit a oslovit aktivní lidi,“ dodala starostka Lucie Baránková Vilamová.