„Dědo, a kdo je to ten Richtár?“ tázala se desetiletá Terezka, když na smyčce tramvají v Porubě toto příjmení slyšela všude okolo i četla na transparentech. Dostalo se jí slušného vysvětlení, že člověk, který nechce Prodlouženou Rudnou… s dovětkem, že právě proto proti němu vyrážejí demonstrovat.

Vedle od chlapů s trubkami zazněly na adresu hlavního odpůrce stavby silnice I/11 naprosto nepublikovatelné poznámky a výzva: „Jdem´ na něho!“ Organizátoři nicméně megafonem upozorňovali, aby se účastníci chovali slušně a nedali „tomuto člověku“ záminku proti nim vystoupit. „Odložte kameny i jiné zbraně,“ žádali rovněž.

Lidí nespokojených s blokováním důležitého dopravního tahu sice dorazilo méně, než v únoru, nicméně kravál dělali podstatně větší. „Zase taková ostuda u baráku! Stojí mu to za to?“ kroutili hlavami sousedé ing. arch. Dušana Richtára. Dostalo se jim ujištění, že se demonstrace budou opakovat, dokud nebude Prodloužená Rudná.

„Přátelé, jsme u domu původce všeho zla, dejte mu vědět, že jste tu!“ vyvolali organizátoři v ulici U Skalky.

Vše na téma nedostavěné Prodloužené Rudné zde.

Spustil se takový randál, že rodiče účastnivší se protestu raději zacpávali dětem uši. Trvalo to dlouho a intenzivně – až jeden ze spousty přítomných policistů poznamenal, že by demonstranti dokázali zahanbit i fandy Baníku.

„My máme pod okny auta a kravál. Toto je třeba přenést k němu,“ zaznělo od pořadatelů shromáždění s tím, že každý nespokojený by měl cestou okolo Richtárovy vily pískat … prý ale jen slušně. Z odpůrců Prodloužené Rudné se neukázal nikdo, byť vozy u domu stály. Sousedé tvrdili, že si Richtár odjel „uklidnit nervy“ do tropů.