Vzhledem k tomu, že se cyklista dopustil jízdou po chodníku porušení pravidel silničního provozu, rozhodli se jej strážníci zastavit.

„Při prohlídce samotného jízdního kola však strážníci zjistili, že kolo má poškozeno nejenom GPS modul, ale rovněž i samotný zámek. Později zjištěný 37letý muž k poškozenému jízdnímu kolu strážníkům uvedl, že kolo v takto poškozeném stavu mu před malou chvílí zapůjčil jeho kamarád. Jak dodal, kdyby věděl, že bude mít problémy, tak by si kolo vůbec od kamaráda nepůjčil," sdělil mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Jízdu po chodníku strážníci vyřešili s mužem na místě. Neoprávněné užívání sdíleného kola pak bude muset muž vysvětlit příslušnému správnímu orgánu, kam byla věc strážníky oznámena. Poškozené jízdní kolo bylo předáno vlastníkovi.

„Problematice poškozených a neoprávněně používaných sdílených jízdních kol se strážníci věnují dlouhodobě a spolupracují nejen s Policií České republiky, ale rovněž se společností Nextbike," uvedl dále mluvčí.

close Na poškozeném sdíleném kole muž daleko nedojel. info Zdroj: se svolením MPO zoom_in Na poškozeném sdíleném kole muž daleko nedojel.

Od začátku tohoto roku strážníci zaregistrovali celkem sedm 7 poškozených sdílených jízdních kol. Všech sedm případů bylo předáno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

„Žádáme občany, aby byli všímaví a v případě podezření na neoprávněné užívání sdílených kol kontaktovali linku městské policie 156," dodal závěrem Jindřich Machů.