Jiří Navrátil tak učinil v souvislosti s nenávistnou vraždou dvou mladých zástupců LGBT+ komunity v Bratislavě. „První věc, která mě po slovenské hrůze napadla, byla - jdu s tím ven! Mám za to, že Česko je tolerantní země a nenávist k různým menšinám je okrajovou záležitostí," vyťukal Navrátil na svůj twitterový účet.

Nezůstalo však jen u pouhého odhalení, Navrátil chce tímto krokem prolomit ledy a do jisté míry v určitých kruzích stále převažující tabu. „Výzvám všechny kolegy napříč obory, následujte mě! Pomůžete celé komunitě," apeluje Navrátil na ty, kteří orientaci ke stejnému pohlaví z určitých důvodů skrývají.

Pozitivních reakcí se dočkal obratem. „Jirko, palec nahoru, tleskám a držím palce" napsal mu pomocí emotikonů někdejší ministr životního prostředí a místopředseda ODS Pavel Drobil. „Statečný a upřímný postoj, nezbývá než vyjádřit Jiřímu Navrátilovi respekt a popřát mu úspěchy v práci a i spokojenost v osobním životě," přidal se i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09 i KDU-ČSL).

Lidé jej začali obratem zahlcovat také dotazy, zda mezi lidovci podpoří uzákonění manželství mezi homosexuály.