Prezident přijel voličům osobně poděkovat. Pod střechu altánu u obecního úřadu se ani všichni nevešli.

„Slezské Pavlovice mají 219 obyvatel, když odečteme malé děti, zeptám se: přišli všichni?“ vítal návštěvníky půl hodiny před příchodem prezidenta moderátor. „Ne, všichni ne, někteří chodí do práce,“ ozvala se odpověď.

Více o prezidentské návštěvě kraje se dočtete už zítra v pátečním tištěném vydání Deníku.
Vychází s pravidelnou přílohou TV magazín.

Moderátor poté krátil lidem čekání povídáním o různých tématech, o historii Osoblažska, projektech Evropské unie a o prezidentovi. „Je to skvělý člověk, dobrý rétor. Ale přijeli za vámi dnes i další lidé, kteří mohou vaší obci zajistit podporu a přinést vám, cokoli potřebujete,“ vysvětlil.

A co lidé ve Slezských Pavlovicích potřebují? „Nemáme tady lékárnu, nejbližší je ve Městě Albrechticích,“ odpověděla na dotaz Deníku před setkáním s prezidentem osmdesátnice Luba Mondeková. Je Volyňská Češka a do Slezských Pavlovic přišla s rodiči hned po válce, žije v místní bytovce.

KTERÁ MÍSTA PREZIDENT V KRAJI NAVŠTÍVIL?

Šestou návštěvou Moravskoslezského kraje Miloš Zeman poprvé po svém znovuzvolení prezidentem České republiky navázal na svou tradici setkání s občany v regionu.

Na východ republiky ho stejně jako při minulých návštěvách kraje opět doprovodila jeho manželka Ivana.

Návštěva Ostravy:

První den se setkal s představiteli obcí a kraje v Ostravě, v budově krajského úřadu, a občany v Jakartovicích na Opavsku, kde měl při lednových prezidentských volbách mohutnou voličskou podporu.

Návštěva Jakartovic:

Druhý den Miloš Zeman zamířil mezi zaměstnance a zástupce Třineckých železáren.

V Třineckých železárnách:

Prezident se pozdravil také s občany v Karviné a v Orlové.

Návštěva Karvinska:

PROGRAM PREZIDENTSKÉ NÁVŠTĚVY PRO ČTVRTEK 17. KVĚTNA13.15 příjezd a setkání s představiteli Slezských Pavlovic a okolních obcí na území Polska
13.50 setkání s občany Slezských Pavlovic v kulturním domě
15.30 závěrečná tisková konference prezidentské návštěvy, Slezské Pavlovice