Podle dosud neověřených informací se zřítil energomost, zatím nezjištěné prostory zaplavily proudy vody. Podívejte se na video čtenáře Deníku, jenž byl na místě. Vyplývá z něj, že energomost ukrývá spoustu kabelů, odkudsi z potrubí se pak valí spousta vody zaplavující jeden z úseků.

Deník autentičnost videa ověřuje.

Spartak Plzeň 1958. V horní řadě je první zleva Táflík, pátý zleva Vinš a druhý zprava Štogr. V dolní řadě je čtvrtý zleva Šuchman. Na snímku chybí Uher.
Orgie a potom vězení? Zasáhl i prezident. Hokejová aféra z Ostravy má výročí

Problémy huti naplno vyeskalovaly na podzim. Vysoká pec je udržována v teplém útlumu od 23. října v důsledku poklesu poptávky na trhu a nerentabilní výrobě. Na přelomu léta a podzimu přestala huť platit dodavatelům a rostly její dluhy. Soud ochránil huť vyhlášením takzvaného moratoria nejprve před dodavatelem energií Tameh a následně před všemi věřiteli, než nyní přikázal uhradit Tamehu 500 milionů korun. Tameh skončil v úpadku, soud jej na vlastní žádost poslal do insolvence. Od druhé poloviny prosince jsou zaměstnanci obou společností doma na takzvaných překážkách a do práce chodí jen asi čtyři stovky lidí, kteří zajišťují nezbytnou údržbu areálu.

V huti Liberty je od Vánoc udržovací provoz. Z 6000 lidí, kteří tam obyčejně pracují, jich nyní na údržbu dohlíží čtyři stovky.

O vyjádření jsme požádali i tiskovou mluvčí společnosti Liberty.

Podrobnosti připravujeme.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Zdroj: Deník/Kateřina Součková