Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) dal Machytkovi přednost před lékařem Jiřím Havrlantem, který rovněž v minulém týdnu uspěl ve výběrovém řízení. Podporovala ho Ostravská univerzita, s jejíž Lékařskou fakultou nemocnice spolupracuje.

Adam Vojtěch výsledek výběrového řízení oznámil při své návštěvě FNO.

Ministr uvedl, že k zásadním úkolům nového ředitele patří stabilizace personální situace, řešení vztahů s Lékařskou fakultou, dořešení auditů v nemocnici a z nich vyvození případných důsledků a také samotný rozvoj nemocnice.

„Udělám maximum proto, aby nejenom tyto úkoly a priority byly splněny,“ řekl Machytka. Dodal, že pro něj vždy na prvním místě bude spokojený pacient, kterému bude poskytnuta kvalitní péče.

Fakultní nemocnice v Ostravě.
Jmenuje ve středu ministr zdravotnictví nového ředitele FNO?
Návštěva Vlády ČR v Moravskoslezském kraji 24. dubna 2018. Prohlídka Dolních Vítkovic v Ostravě.
Premiér Babiš vybídl šéfa Třineckých železáren v Ostravě: Kupte Mittal

Ministr potvrdil informace, že v tajném hlasování dostali Machytka i Havrlant shodně devět hlasů.

„Seznámil jsem se se závěry a konzultoval jsem to i s některými členy komise a především s předsedou (náměstkem ministra Romanem Prymulou), který nakonec dal své stanovisko jakožto předseda. To je také standardní postup, pokud je vyrovnaný počet hlasů tak, že rozhoduje hlas předsedy a jeho doporučení,“ řekl Vojtěch.

FNO má téměř 3300 zaměstnanců a obrat takřka pět miliard korun. Loni hospitalizovala 44 966 pacientů a provedla 611 853 ambulantních vyšetření.

Vláda ČR na návštěvě v Moravskoslezském kraji, 24. dubna 2018 v Ostravě, na snímku vlevo ministr Richard Brabec  s náměstkem hejtmana Jakubem Unuckou.
Ministr Brabec: S další miliardou na kotle zmizí z ovzduší tuny a tuny prachu