„Na místo události postupně vyjelo devět jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů. Již při příjezdu na místo události viděli hasiči plameny šlehající ze střechy a oken objektu,“ popsala mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Kamila Langerová první minuty z nočního zásahu. Z objektu se jim podařilo zachránit bez zranění dvě osoby.

Nejprve museli vyřešit přístup. Ten blokovaly kovové zábrany.

„Do neobydleného a zajištěného objektu se hasiči dostali pomocí rozřezání kovových zábran určených k zamezení vstupu neoprávněných osob," popsala dále mluvčí s tím, že na boj s plameny pak hasiči nasadili útočné proudy jak z vnitřní, tak z vnější strany.

„Zvenčí bylo nutné zasahovat i z výškové techniky. Hasiči požár lokalizovali během dvou hodin, dalších sedm jim pak zabrala jeho samotná likvidace a vyhledání zbylých skrytých ohnisek. Nutné bylo rovněž rozebrat část střešní konstrukce," dodala Langerová.

Celý zásah hasičům komplikovalo také značné množství odpadu, které se v objektu nacházelo. Příčina vzniku požáru, stejně jako výše stanovené škody, je v šetření.

VIDEO: Hořící odpad z balkonu likvidovali hasiči před několika dny v Ostravě-Vítkovicích

| Video: Youtube