Její matka Blažena G. (27 let) ve středu stanula před Okresním soudem v Ostravě. Je obžalována z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle státní zástupkyně nechala svou dceru Denisu v uzamčeném bytě bez dozoru a sama šla kouřit před dům za dalšími nájemníky.

Po chvíli uslyšela bouchání a nesrozumitelný křik svého malého dítěte. Lidé vyběhli k jejich bytu v prvním patře. Zpod dveří se valil dým.

Jeden z přítomných dveře vykopl. Z místnosti se vyvalil kouř, matračka na posteli, kde předtím spala Denisa, hořela. Ani během vyšetřování se nepodařilo zjistit, jak požár vznikl. Uvnitř byly kuřácké potřeby. Podle jedné z verzí Denisa škrtla zapalovačem, který v bytě matka nechala.

Drama se úterý po poledni odehrálo na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě
Drama v Ostravě: Do bytu v Porubě vnikla zásahovka, ženě šlo o život

„Je to moje vina. Deniska doma spala, já jsem si šla před barák zakouřit. V bytě byl zapalovač,“ řekla během středečního hlavního líčení. Při dřívějším výslechu na policii uvedla, že Denisu v bytě několikrát zkontrolovala. Když zjistila, že spí, vrátila se zpět před dům.

Na místě zasahovali hasiči, kteří evakuovali pětadvacet osob. Osmnácti z nich museli nasadit vyváděcí masku. Osm nájemníků se nadýchalo kouře a skončilo v nemocnici. Škoda na objektu byla vyčíslena na 363 tisíc korun, další desítky tisíc korun stál zásah záchranářů a nemocniční péče.

Blažena G. čelí také žalobě z toho, že zhruba rok neplatila výživné na své další dítě.

Monitorovací středisko Městské policie Ostrava (MPO) na Integrovaném bezpečnostním centru (IBC), 24. února 2020 v Ostravě.
Podvedené a zmanipulované oběti. Zachráncům nadávají, občas i bijí policisty

To skončilo v péči babičky, která musela požádal o dávky. Dluh činí pět tisíc korun. „Dostanu hmotnou nouzi a zaplatím to,“ slíbila u soudu Blažena G. Jak hodlá uhradit škodu vzniklou požárem, není jasné.

Ženě za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí trest od půl roku do pěti let.