Zoufalství stejné, jako příbuzní pacientů z porubské fakultní nemocnice v prosinci, kde řádil šílený střelec, prožívala druhou srpnovou sobotu i paní Dagmar. „Prosím vás, byl s nimi někdo v kontaktu? Byli v Bohumíně na té oslavě,“ oslovovala na sociálních sítích.

A přibližně o pět hodin později smutně konstatovala: „Žel bohu už nejsou mezi námi, vzpomínejte na ně v dobrém!“

Oběti

V ohnivém pekle zůstal její syn Lukáš (32) s partnerkou Luckou (37) i jedenáctiletou vnučkou. Zdrcená rodina mínila, že pachatele beztak ani osobně neznali…

K okresnímu soudu v Karviné byl předveden Zdeněk K., kterého policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, státní zástupce Michal Król, 11. srpna 2020.
Státní zástupce o žháři z Bohumína: Prý chtěl příbuzné jen postrašit

Lukáše pozval prý jeho spolupracovník z fabriky, taky Lukáš (30) a zároveň i vrahův syn. Ten ve svém bytě zahynul s družkou Lenkou (30) oslavující narozeniny i osmiletým synem. Žhářský čin Konopky – řešícího tak příbuzenské sváry – zmařil životy dvou tříčlenných rodin!

K obětem se přiřadila Lenčina teprve sedmnáctiletá těhotná sestra (potomek se jí měl narodit na podzim). Podle svědků právě ona byla mezi nešťastníky skákajícími z okna v jedenáctém patře. Vstříc jisté smrti. Té, jak místní uvedli, měl utéct sestřin přítel – s popálenou rukou.

Genetici

Z dostupných informací vyplynulo, že mezi mrtvými byla manželka vraha Silvie (53), maminka oslavenkyně Žaneta (50) či nezletilý chlapec ze sousedství. Právě on byl kamarádem vrahova vnuka a zřejmě nepatřil ani k jedné z rodin v bytě. O ostatních obětech zůstaly poznatky zatím jen ve spisech policie.

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Ani my dosud neznáme stoprocentně totožnost všech zemřelých a zraněných. S ohledem na probíhající náročné vyšetřování to ale chápeme,“ řekl bohumínský místostarosta Igor Bruzl. K objasnění případu, jak doplnila mluvčí policie Pavla Jiroušková, byli přizváni i znalci přes genetiku.

K okresnímu soudu v Karviné byl předveden Zdeněk K., kterého policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, 11. srpna 2020.
Žhář z tragédie v Bohumíně jde do vazby. K soudu dorazil v neprůstřelné vestě