"Obrovská tragédie dnes v Bohumíně… Upřímnou soustrast pozůstalým. Těžce zraněn byl zasahující příslušník HZS, kterému přeji rychlé uzdravení," uvedl na sociálních sítích první místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček (ČSSD). 

"Neuvěřitelné neštěstí v Bohumíně. Podle prvních zpráv zemřelo při požáru paneláku 11 lidí. Je mi to strašně líto. Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Právě jsem mluvil s Jan Hamáček, dovolte mi poděkovat všem zasahujícím týmům za jejich obětavost a okamžité nasazení," připojil se český premiér Andrej Babiš (ANO). 

Soustrast pozůstalým vyjádřila také předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová. „Upřímnou soustrast všem pozůstalým obětí obrovského neštěstí v Bohumíně. Jde o hroznou tragédii umocněnou tím, že zemřely tři děti. Je mi to moc líto,“ uvedla.

"Je to strašná tragédie, město něco takového ještě nezažilo," řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl, který doplnil informaci, že dům, ve kterém hořelo, patří městu. 

"Sousední Bohumín zasáhla dnes v podvečer neskutečná tragédie, při níž přišlo o život 11 lidí, a další byli zraněni. Požár bytového domu na Nerudově ulici se zapíše do paměti celého národa. Město Orlová vyjadřuje hlubokou soustrast všem příbuzným a blízkým obětí," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna, který také nabídl starostovi Bohumína pomocnou ruku. „Starostovi Petru Víchovi jsem vyjádřil soustrast a současně nabídl pomoc. Kdyby cokoliv Bohumínští potřebovali, Orlová je jim ochotná okamžitě pomoci,“ sdělil Miroslav Chlubna.

ÚČAST VYJADŘUJE CELÉ ČESKO

"Tragédie v Bohumíně je o to větší, že při ní zahynulo i několik dětí. Mé myšlenky jsou s těmi, kteří dnes přišli o své blízké," uvedl poslanec Petr Fiala. 

"Tragédie v Bohumíně mě moc zasáhla. V tomhle městě jsem několik let žila. Při práci v popáleninovém centru jsem zažila mnoho smutných příběhů, ale něco podobného jsem nezažila. Upřímnou soustrast všem pozůstalým," vyjádřila se přednostka popaleniniveho centra Fakultní nemocnice Ostrava Zdenka Němečková Cvrnkenjaš. 

Své vyjádření poskytli i biskupové František Václav Lobkowicz a Martin David: "Bolestně nás zasáhla zpráva o tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zahynulo 11 osob včetně dětí. V modlitbě pamatujeme na oběti neštěstí, na jejich rodiny, blízké, všechny zraněné a zasahující hasiče, záchranáře a policisty. K modlitbě za oběti a pozůstalé vybízíme také věřící naší diecéze."

K tragédii se vyjádřil například také lídr KSČM pro krajske volby v Moravskoslezském kraji Josef Babka. "Smrt nevinných lidí a zvláště dětí činem třetí osoby, kterou se mi nechce označit ani za člověka je hrozná a ničím odůvoditelná.Ani vyslovení soustrasti a okamžitá pomoc pozůstalým nemůže zmírnit bolest těch, co ztratili své nejbližší. Přesto ji budou potřebovat a jsem přesvědčen v solidaritu nás spoluobčanů, města i kraje. Zraněným přeji brzké uzdraveni z tohoto hruzného činu jak na těle i duši. S hlubokou účasti," řekl. 

Požár v Bohumíně je co se počtu obětí nejtragičtějším v Česku od roku 1990. V říjnu 2010 zemřelo při požáru v Praze devět lidí bez domova. Letos v lednu zemřelo osm osob při požáru v domově pro lidi se zdravotním hendikepem ve Vejprtech na Chomutovsku.