Dvě novojičínské lokality bude Moravskoslezský kraj prezentovat na jednom z největších mezinárodních veletrhů s nemovitostmi MPIM v jihofrancouzském Cannes v polovině března a na veletrhu EXPO REAL, který se bude konat na podzim v Mnichově.

Konkrétně se jedná o pěti- hektarovou lokalitu Bohuslava Martinů na okraji města ideální pro výstavbu bytových domů, kde by se mohlo usadit až 300 rodin.

„Dalším z projektů, které jsou v Novém Jičíně k dispozici, je volná plocha v centru města známá jako Dolní Brána. I zde byla městem zpracována zastavovací studie,“ informuje kraj. Snaží se tak investorům a developerům na mezinárodním trhu s nemovitostmi více přiblížit atraktivní lokality v severovýchodním koutu České republiky. Přípravu a samotnou prezentaci na blížícím se veletrhu MIPIM má kompletně na starosti společnost Moravskoslezské Investice a Development.

Jednání občanské komise městské části Životice se zástupci vedení Havířova k ohlášenému osamostatnění.
Město Havířov nechce pustit Životice bez boje

Moravskoslezské Investice a Development se kromě organizací akcí, jež jsou spíš okrajovou záležitostí, věnuje především péči o investiční prostředí v Moravskoslezském kraji. „Investice jsou naším hlavním posláním. Naší prioritou je podílet se na rozvoji kraje, a to nejen ve smyslu příchodu nových podnikatelských subjektů, ale samozřejmě také z pohledu rozvoje vybavenosti pro občany kraje. Své služby nabízíme městům a obcím v regionu. Můžeme jim pomoci s přípravou lokalit pro případné investory. Zajišťujeme mapování nevyužitých ploch, zveřejnění vhodných území v databázích a přípravu zastavovacích studií a studií proveditelnosti,“ řekl ředitel MSID Tomáš Kolárik

Kraj také na veletrzích nabídne Multimodální logistické centrum Mošnov umístěné v bezprostřední blízkosti mezinárodního Letiště Leoše Janáčka Ostrava, které může poskytnout zejména skladové a výrobní plochy. „Oba veletrhy patří k nejvýznamnějším akcím zaměřeným na komerční nemovitostí a každoročně je navštíví desítky tisíc návštěvníků z řad investorů, developerů, bank, stavebních firem či architektů,“ uvádí hejtmanství.

Záběr z videa
Incident z ostravské D1: Dálniční policista z polské nahrávky byl propuštěn