Linka bude v provozu 5x týdně, na přílety a odlety letadel navazují autobusové spoje linky 333. Pro cestující je připraveno parkování zdarma a během letu se mohou těšit na drobné občerstvení.

První přílet po obnovení linky doprovázela slavobrána, kterou na pojíždějící letadlo stříkají hasící vozy. Jedná se o tradici v letectví, ke které dochází při významných událostech, oslavách, nebo právě při otevírání nových linek. Zhlédnout ji byli zástupci Moravskoslezského kraje, letiště, letecké společnosti a další významní hosté.

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově přistál 29. března 2022 americký bombardér B-52 Stratofortress.
VIDEO: Americké bombardéry přeletěly nad Ostravou a přistály v Mošnově

Zpět do Varšavy se na palubě letounu ve speciálním zbarvení propagujícím oblast Podkarpatí vydalo kolem třiceti pasažérů.

„Spojujeme Moravskoslezský kraj letecky s celým světem a přinášíme společně s LOT Polish Airlines konektivitu, po které je výrazná poptávka mezi obyvateli i firmami v našem i vedlejších krajích,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. „S jedním pohodlným a krátkým přestupem tak cestující mohou doletět například do Amsterdamu, Bruselu, Frankfurtu, Paříže, ale také třeba do New Yorku, Chicaga nebo Toronta. Letenky jsou v současné době v prodeji od necelých 800 Kč na stránkách letecké společnosti,“ dodal Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

Ilustrační foto.
Ostravským fotbalem hýbe obří skandál. Vyšetřováno je téměř dvacet lidí

„S potěšením oznamujeme návrat linky Ostrava - Varšava. Česká republika je jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů Polska. Z důvodu geografické blízkosti obou zemí je povinností zajistit co nejpohodlnější spojení - a právě takové jsou přímé lety flotily společnosti LOT Polish Airlines. Toto spojení bude přínosem i pro tranzitní cestující. Pro cestující do Amsterdamu, Bruselu, Osla, Kodaně, Curychu nebo jiných měst západní Evropy je to značný komfort. Turistické kvality hlavního města českého Slezska nelze nezmínit - ne nadarmo se často objevuje v seznamech nejzajímavějších míst České republiky. Díky tomu počítáme s oživením turistického ruchu - cestám do Ostravy budou jistě přát nejen přímé lety, ale i roční období“ uvedl Krzysztof Moczulski, tiskový mluvčí a ředitel kanceláře pro firemní komunikaci LOT Polish Airlines.

Lety na této trase budou obsluhovat letadla Embraer 170/175 a Bombardier Q400 s kapacitou 70 až 82 sedadel ve třech cestovních třídách.

Rainbow Run v Ostravě.
Rainbow run opět rozhýbe Ostravu. S Ewou Farnou a Kalim, registrace odstartovala

„Pro manažery, obchodníky, ajťáky, vědce, sportovce i turisty potřebujeme pravidelné letecké spojení do destinace, ze které je možné dostat se do celého světa. Pravidelná letecká linka s významným mezinárodním dopravním uzlem zlepší dopravní dostupnost regionu, pomůže udržet v kraji dnešní investory a přilákat nové. Varšava takovým místem bezesporu je a společnost LOT, která je členem Star Aliance, navíc nabízí jednoduchý a garantovaný přestup na jednu letenku, což jistě ocení všichni cestující. Jsem proto moc rád, že se podařilo obnovit pravidelné letecké linky do Varšavy, které byly kvůli covidu-19 přerušeny,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Letenky na linku Ostrava-Varšava jsou dostupné ve všech prodejních kanálech, mimo jiné na webových stránkách www.lot.com, v kontaktních centrech LOT, kancelářích LOT Travel a v cestovních agenturách.