Tragický byl zejména červenec se sedmi mrtvými. Nejhorším dnem se stal pátek 3. července, kdy si nehody vyžádaly tři lidské životy. V Rychvaldu na Karvinsku řidič osobního vozidla značky nezvládl zatáčku a narazil do protijedoucího auta značky Volkswagen. Čelní střet nepřežila spolujezdkyně (70 let) z renaultu. 

Tragická dopravní nehoda v Rychvaldu na Karvinsku.
Smrtelná nehoda v Rychvaldu. Srážku osobních aut nepřežila jedna osoba

Další páteční tragédie se odehrála u Starého Jičína. Řidič (22 let) osobního vozidla značky Škoda Superb, jedoucí ve směru od Bělotína na Nový Jičín, v klesání dostal smyk a vjel do protisměru. Následně došlo k bočnímu střetu s dalším vozidlem. Mladý řidič škodovky zemřel, druhý motorista skončil v péči zdravotníků.

Smrtí skončila i dopravní nehoda motocyklisty a dvou vozidel na D48 na Frýdecko-Místecku. Muž (39 let) na motocyklu značky Honda jel po dálnici D48 a při sjezdu na exit 54 se dostal do protisměru, kde se postupně střetl s vozidly značky Hyundai a Opel. Motorkář později zraněním podlehl.

Ilustrační foto.
Motorkář se zabil u Frýdku-Místku, policie hledá svědky nehody

Zcela bez následků se naopak obešly nehody z poslední prázdninové neděle. Podle statistických údajů nikdo nezemřel, hlášena nejsou ani žádná těžká a lehká zranění.

Způsob jízdy

Nejčastějšími příčinami nehod byl nesprávný způsob jízdy. Za tímto obecným označením se skrývá zejména nedodržení bezpečné vzdálenosti a jízda po nesprávné straně vozovky, zahrnuje však také nesprávné otáčení, bezohlednou a agresivní jízdu a jiné prohřešky. Dalšími příčinami karambolů jsou nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost.

Za posledních jedenadvacet roků se během prázdnin nejvíce umíralo v roce 2001. Tehdy přišlo v Moravskoslezském kraji o život pětatřicet lidí. V několika dalších letech se počet obětí pohyboval mezi dvaceti a třiceti, později pak mezi deseti a dvaceti. Nejméně mrtvých (6) bylo o prázdninách roku 2016.

Lidé se sešli na demonstraci NE diktatuře roušek!, kterou uspořádala iniciativa Myšlením ke svobodě, 31. srpna 2020 v Ostravě na Masarykově náměstí.
OBRAZEM: Ne rouškám v Ostravě! A též vládě, komunistům, estébákům...