Jarní prázdniny si v tomto týdnu užívají děti z Ostravy a rodiče tak hledají program pro své nezletilé ratolesti, což není vždy úplně jednoduché. Zvlášť při počasí, které moc nepřeje zimním radovánkám. Řešením může být jeden z hitů poslední doby - trampolínová centra, která jsou v Ostravě či okolí hned čtyři.

Budova Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava na ulici Dr. Malého 15 kde mají bydlet čínští studenti, 7. února 2020 v Ostravě.
Čínské studenty v ostravské karanténě hlídá bezpečnostní služba

Jedním z nejnovějších míst, kde trampolíny hrají prim, je Hop Jump v Dolní oblasti Vítkovic, který se snaží přilákat především rodiny s dětmi. „Jsou náš cílový zákazník. Jsme rádi, pokud mohou svůj volný čas využít u nás. Určitě nejsme místem třeba pro špičkové gymnasty,“ říká provozní ředitel areálu Hop Jump Jan Maršálek.

Trampolínový park Hop Jump, který se nachází v ostravské Dolní oblasti Vítkovice, únor 2020.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Nové trampolínové centrum si pochvalují především tatínci. „Zajímavé je, že tátové chodí s dětmi v malých skupinkách. Přijdou třeba ve třech, dají si kávu, pivo a děti se mezitím zabaví. Vždycky si s úsměvem pochvalují, že jsou doma za hrdiny, protože ulevili manželce,“ říká s úsměvem Maršálek.

Vedle čtyřpatrového parku, jehož součástí je kavárna CoKafe, mohou zájemci o trampolíny navštívit také ENHA Freestyle halu v Kunčicích. Menší centrum je pak ve Frýdku-Místku a od prosince nejnověji také na Skalce u Vřesiny.

Zdroj: Youtube

Součástí parků jsou většinou „klasické“ trampolíny pro začátečníky i pokročilé, kteří mohou vyzkoušet sestavy z více skoků, pěnový bazén pro skoky z odrazové zdi, trampolíny s basketbalovými koši, či pro hraní vybíjené.

Hop Jump v Dolní oblasti Vítkovic pak nabízí také čtyřpatrovou síť prolézaček a skluzavek nebo překážkovou dráhu s časomírou. Zároveň centra pořádají pravidelné kroužky, příměstské tábory či akce. Nic by se ale nemělo přehánět.

Mirka van Gils Slavíková (vpravo dole) je televizním divákům známá jako porotkyně pořadu Peče celá země.
Slavná cukrářka ve Městě Albrechtice poradí, jak osladit život slaným dětem

„Jde nám hlavně o komfort pro lidi. Nepotřebujeme mít během jedné hodiny tři sta lidí, kapacitu máme osmdesát návštěvníků, ať mají určitý luxus a zároveň zážitek,“ povídá Maršálek.

Trampolíny jsou v současnosti jednoduše hit a v Ostravě je možnost ho pořádně vyzkoušet. Věkové limity prakticky neexistují.

„Měli jsme sedmdesátiletého instruktora, který v klidu dělal salta,“ dodává Maršálek. Jarní prázdniny bez sněhu si tak může užít celá rodina.

TRAMPOLÍNOVÁ CENTRA V KRAJI
Hop Jump (Dolní oblast Vítkovice)

Vstupné od 149 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.hopjump.cz

Enha Freestyle hala (Ostrava-Kunčice)
Vstupné od 125 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.enha.cz

Jump centrum Frýdek-Místek
Vstupné od 120 Kč
Rezervace, otevírací doba a další info na www.jumpcentrum.cz

Hop Aréna Skalka (Ostrava-Vřesina)
Vstupné od 170 Kč
Otevírací doba a další info na www.skalkaostrava.com