U soudu jako svědek vypovídal jeho kolega, jenž seděl za volantem služebního vozu. Osádka, kterou tvořila ještě policistka, osudného dne zajišťovala do Prahy eskortu a vracela se domů. Do jejího vozidla zezadu v obrovské rychlosti narazilo auto, za jehož volantem seděla žena s více než dvěma promile alkoholu. Pavol Kikloš na místě zemřel, řidič a policistka na sedadle spolujezdce utrpěli zranění.

Obhajoba tvrdí, že Pavol Kikloš nebyl připoutaný, jeho kolega je však přesvědčený, že všichni použili pásy. „Vždycky se poutáme a vím, že jsme byli všichni připoutaní,“ citoval policistovu výpověď u soudu server blesk.cz, s tím, že podle policisty v autě nic nesignalizovalo, že by někdo neměl zapnuté bezpečnostní pásy.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze dvaatřicetiletý policista.
Řídila opilá, způsobila smrt ostravského policisty. K soudu nedorazila

Řidič služebního vozu utrpěl těžká poranění a čekají ho další operace, stále dochází na rehabilitace. „Půl roku jsem nechodil, musel se o mě někdo starat,“ zaznamenal server policistovu výpověď. Ochránce zákona byl zvyklý sportovat.

„Nemůžu jezdit na kole, nemůžu běhat, hrát tenis, dělat jakýkoliv sport,“ řekl u soudu. Po nehodě se mu také rozplynul jeho velký sen – chtěl nastoupit k zásahové jednotce.Neštěstí se stalo vloni 5. července v Praze.

Tragická nehoda si vyžádala život ostravského policisty Pavola Kikloše.
Policista podle advokáta neměl šanci přežít. Bez ohledu na pásy

Řidička v sobě měla kolem dvou promile alkoholu. Na nehodu si nepamatuje. Jak uvedla, s manželem a dětmi šli tehdy na bazén. Její muž začal údajně flirtovat s cizí ženou. Ve vzteku proto začala popíjet alkohol. Pak společně odjeli domů, kde došlo k prudké rodinné hádce. Poté nasedla do vozu. Cestou nejdříve způsobila drobnou nehodu, od níž ujela. Pak následoval tragický náraz