Místo doplnění zábradlí, odstranění „zebry“ a znemožnění cesty pěším tady od včerejška montují výstražnou světelnou signalizaci.

Město ve druhé půlce srpna oznámilo, že nebezpečné místo (kde se za necelý rok staly dvě tragické kolize s chodci) nebude sloužit jako přechod pro chodce. Pak ale následovala schůzka, na níž se rozhodnutí změnilo. „Zástupci magistrátu, obvodu a policie dospěli k jinému řešení. Přechod se zabezpečí blikači i adhezním pásem,“ oznámil porubský mluvčí Martin Otipka.

Upozornil, že oranžové „blikače“ budou dočasné. Na příští rok se totiž chystá velká rekonstrukce Opavské ulice a u „přechodu smrti“ by se nakonec měly objevit klasické semafory. „A třeba i úsekové měření rychlosti, což by mělo dál minimalizovat pravděpodobnost tragických nehod,“ poznamenal Otipka. A právě lepší zabezpečení bylo to, co si lidé z okolí vozovny přáli. Sepsali kvůli tomu dokonce také petici. Proti zrušení přechodu byl ostatně i porubský starosta Petr Mihálik: „Riziko dalších nehod by se tím jen zvýšilo. Ne všichni by byli ochotni toto místo obcházet a přebíhali by cestu za plného provozu.“