Je krátce před devátou hodinou ranní. Zatímco jindy bývá v sobotu centrum Ostravy prázdné, ve Dvořákově ulici se tvoří dlouhá fronta. Stojí v ní lidé, kteří chtějí nahlédnout do ostravského studia České televize, které pořádá den otevřených dveří.

Tři hodiny v řadě stála i třiasedmdesá­tiletá Anna Zeulová se svou kamarádkou. „Snad nám to čekání stálo za to," usmívaly se důchodkyně, když se konečně dostaly dovnitř. „Pravidelně sledujeme zprávy z regionu i další pořady a zajímá nás, jak to vypadá z té druhé strany," těšily se na prohlídku. Za hodinu a půl obešly nejen studio, ze kterého se vysílá zpravodajská relace, ale také střižny či přenosový vůz.

Před budovou televizního studia pak probíhala autogramiáda moderátorů jednotlivých pořadů, které se vysílají z Ostravy, ať už Dobrého rána nebo Sama doma.

O den otevřených dveří měli lidé obrovský zájem. Řada se tvořila až po křižovatku s ulicí Přívozskou. Podle mluvčí ostravského televizního studia Jolandy Pilařové dorazily až čtyři tisíce lidí. „Dva a půl tisíce lidí pak prošli samotným studiem," vyčíslila Jolanda Pilařová. Ne všichni se ale nakonec podívali dovnitř. Jana Bijoková přijela s devítiletým synem Honzou z Havířova. Prohlídku už bohužel nestihli. „Přijeli jsme o půl čtvrté a dovnitř šla zrovna poslední skupinka. Je to škoda, mrzí nás to, tak snad to vyjde jindy," doufá Jana Bijoková.