Protože mnozí z nich přicházejí podstatně dříve, než byli objednáni. Někteří dokonce i o hodiny. Ti, kteří dorazili na čas, pak musejí stát ve frontě. Ta se v pátek před polednem táhla desítky metrů.

„Je to způsobeno tím, že lidé nedodržují časy, které mají stanovené v rezervačním systému. Chodí zbytečně dříve,“ uvedla Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, pod kterou očkovací centrum spadá.

Objevily se i případy, kdy lidé s odpoledním termínem dorazili již dopoledne. „Protože se jim to například z nějakého důvodu odpoledne nehodilo,“ dodala Petlachová. Někteří mohli mít i obavy, že na ně očkovací látka nezbude. Podle Petlachové ale něco takového nehrozí.

„Vše je logisticky zorganizováno tak, aby byl průběh očkování plynulý. Ale předpokládá to disciplinovanost lidi. Je zapotřebí, aby chodili na ten čas, na který jsou objednaní. Tím lze předejít vzniku front. Na našem webu i na webových stránkách Černé louky jsme zveřejnili upozornění. Dáváme také výzvu na facebook,“ doplnila Petlachová, která ubezpečila, že vakcíny jsou připraveny pro všechny lidi objednané v daný den.