„Cílem těchto akcí bylo především eliminovat nápad trestné činnosti,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že kriminalisté díky osobní a místní znalosti dobře věděli, kam se vydat a na koho se zaměřit.

Razie probíhaly ve večerních a nočních hodinách. Celkem se uskutečnily čtyři. Policejním sítem prošlo tisíc osob.

„Akce můžeme hodnotit jako efektivní, o čemž vypovídají i výsledky,“ dodala Michalíková s tím, že kromě jiného se podařilo zadržet dvacet celostátně hledaných osob. Kriminalisté získali i důležité informace k některým neobjasněným případům.

Moravskoslezští celníci od začátku roku 2022 zajistili 80 automatů. Poslední razie se uskutečnila v centru Ostravy.
Nelegální herna v centru Ostravy: celníci zabavovali automaty

Například k loupežnému přepadení, ke kterému došlo na začátku listopadu v centru Ostravy. V souvislosti s tímto zločinem odhalili čtyři mladé násilníky, mezi kterými bylo i nezletilé dítě. Pachatelé oběti vzali mobilní telefon a peněženku s doklady.

„V současné době je jeden z pachatelů vazebně stíhán pro jinou trestnou činnost. Nyní probíhají procesní úkony a výslechy podezřelých,“ dodala Michalíková.

Ostravští celníci odhalili preparátorskou dílnu.
VIDEO: Medvěd, varan, rys... V Ostravě odhalili ilegální preparátorskou dílnu

Ochránci zákona se vydali i mezi bezdomovce. „Této se akce zúčastnili jak strážníci, tak naši kriminalisté pátrači a kynologové se svými čtyřnohými parťáky. Smyslem bylo navázání komunikace s těmito osobami a zjištění možných poznatků například k úmrtím, kde nebyla dosud zjištěna totožnost,“ uzavřela Michalíková.