V neděli podvečer ve videu na sociální síti Facebook uvedl, že opakovaně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) již dříve žádal, aby krajská hygiena v Moravskoslezském kraji lépe komunikovala.

Anketu najdete na konci článku.

"Nekomunikují dobře. Už v rámci OKD tam byla různá nedorozumění. Teď udělali opatření a ani neinformovali veřejnost… Nevím, jak to tam funguje i s představiteli kraje. To se mi samozřejmě nelíbí. Žádal jsem pana ministra, aby udělal zásadní opatření, protože není možné něco rozhodnout a neinformovat veřejnost. Doufejme, že se to zásadně změní, protože to není možné takhle fungovat," řekl Babiš.

Celý záznam si můžete poslechnout zde:
(Někdy je třeba několik sekund počkat, než se video načte.)

"Přestože jsou přijata opatření v Moravskoslezském kraji jednoznačně správná, paní ředitelka absolutně nezvládla komunikaci, jak s místní samosprávou, tak s veřejností a měla by zvážit, zda je schopna nadále vést Krajskou hygienickou stanici," řekl Vojtěch dnes večer televizi CNN Prima News.

KRITICKÉ REAKCE:

Už v pátek vyzvala Moravskoslezská ODS ministra Adama Vojtěcha (ANO) k rezignaci. Ten nesouhlasí - VÍCE ZDE.

Kritikou nešetřila ani ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová - VÍCE ZDE - a další pořadatelé kulturních akcí v Ostravě - VÍCE ZDE.

Nespokojenost dali svérázně i někteří lidé v Ostravě. Na sociálních sítích svolávají demonstraci - VÍCE ZDE.

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák (ANO) v sobotu sopoledne oznámil, že bude požadovat vysvětlení a svolal na pondělí Bezpečnostní radu kraje - VÍCE ZDE.

V neděli se ke kritice přidali další politici - například ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) - VÍCE ZDE.

Kritikou nešetřil ani starosta Krnova Tomáš Hradil (Krnovští patrioti) se postavil do čela iniciativy, která žádá od politiků a hygieniků podrobné zdůvodnění nových mimořádných opatření pro celý Moravskoslezský kraj. "Máme na celém Krnovsku s 43 tisíci obyvateli jediného pacienta," říká  - VÍCE ZDE.