Mnohokrát se o ní mluvilo, ale nakonec vždy naprázdno. Až nyní. Svinovská Sokolovna, která v roce 1998 lehla popelem, bude obnovena. Avšak v moderní podobě. Nová víceúčelová hala, která bude lidem sloužit ke společenským, kulturním i sportovním účelům, vychází podle projekčních nákladů na 42 milionů korun. Očekává se však vysoutěžení stavby za nižší částku.

Některým stavařům se ale kritéria veřejné zakázky nelíbila. „Když někdo soutěž vypíše 1. prosince, tak rozhodně není normální stanovit termín pro odevzdání nabídek do 4. ledna, protože mnozí uchazeči do toho kvůli celozávodním dovoleným o svátcích patrně ani nepůjdou,“ soudí Zbyněk Planka ze Svinova, který pracuje ve stavební firmě.

ŽÁDOSTEM VYHOVĚLI

„Když už se tak dlouho čekalo s vypsáním soutěže, tak alespoň o dva týdny termín prodloužit mohli. Každopádně jsem rád, že tělocvična bude stát a bude se sportovat, o to jde především,“ řekl Deníku ještě před Vánocemi Planka, jenž také zastupuje TJ Sokol Svinov, házenkářský a volejbalový oddíl, a o odpovídající zázemí tak velice stojí.

Investiční náměstek ostravského primátora Břetislav Riger uvedl, že cílem bylo vysoutěžit zhotovitele co nejdříve, aby se na jaře mohlo „kopnout do země“. „Pokud bychom začali soutěžit v únoru a natáhlo by se nám to, tak už nemusíme stihnout včasný začátek,“ vysvětlil Riger zvolený postoj.

Nakonec však bylo připomínkám vyhověno. Nově byl termín pro podání nabídek prodloužen až do 16. ledna. S výstavbou se začne na jaře a lidem by mohla začít sloužit v prvním čtvrtletí příštího roku. Téměř na chlup přesně dvacet let od vyhoření původní budovy. Do „nové Sokolovny“ se při společenských akcích vejde až 150 lidí.

Do dvou let vznikne ve Svinově moderní dopravní hřiště s dalšími sportovišti i zázemím. Částka pro realizaci je odhadovaná na zhruba 50 milionů korun.
Svinov získá dopravní hřiště třetího tisíciletí