Se sjezdovými lyžemi nebo běžkami na nohou, hůlkami v rukou a kulichy na hlavách se přibližně stovka účastníka vydala na nezvyklý pochod.

„Tuto akci pořádáme již počtvrté. Pomalu se dostáváme do povědomí veřejnosti. Stále sice narážíme na nechápavé pohledy, ale s prvním ročníkem se to už nedá srovnat. Tehdy nás přišlo kolem šedesáti. Panovalo letní počasí, na slunku bylo čtyřiatřicet stupňů. Když nás viděli řidiči, kterým v autech jela naplno klimatizace, tak je málem trefil šlak. Asi si mysleli, že blázinec má vycházku. Teď už je to celkem v pohodě. Dostali jsme se do městských novin i televize, takže lidé již o nás vědí," uvedl Martin Kubina, který akci pořádá společně se třemi kamarády.

Jak už v podobných případech bývá zvykem, nápad na letní lyžařský výšlap vznikl u piva.

„Byl to takový sen našeho kolegy, který o tom přemýšlel deset let. Pak jsme se dali dohromady a u piva začali plánovat podrobnosti. A vyšlo to. Před prvním ročníkem jsme byli moc zvědaví, kolik lidí přimějeme, aby v létě vyrazili na lyže. Novoroční výstupy na Landek jsou běžné, ale tohle… Byli jsme velmi příjemně překvapení. Účast každým rokem stoupá. Je tu skvělá atmosféra," dodal Kubina.

Organizátoři celou akci pojali jako zábavní odpoledne s tombolou s recesistickými cenami a hrami. Dokonce se jim podařilo zajistit dvě kupy sněhu. „Přesněji řečeno bylo to led shrnutý z ledové plochy zimního stadionu. Ale i tak to bylo super. Všichni koukali," uzavřel Kubina.