V 10.45 hodin bude slavnostně otevřen nový informační koutek věnovaný problematice šetrného dřeva a šetrného lesního hospodaření. Koutek vznikl u vstupu do pavilonu Papua. A protože je podzim nejvhodnějším obdobím k výsadbě dřevin, zasadí návštěvníci v rámci akce na dvou vybraných místech několik stromků. Do sázení se mohou zapojit sami návštěvníci a případně se inspirovat k tomu, aby si třeba podobně zasadili stromky i na vlastní zahrádce.

Sadit se bude od 11 hodin a od 13 hodin v areálu Zoo Ostrava. Bližší informace o místě sázení se návštěvníci dozvědí u vstupu do zoo. Stromky, nářadí a další potřebné věci k sázení budou zájemcům k dispozici na místě.

Pro děti budou také připraveny hry s tematikou stromů. V případě příznivého počasí budou probíhat přímo na místech sázení, za deště v prostorách výukového centra. Kdo bude mít chuť, může v zoo pomoci se sběrem žaludů. 

ZOO OSTRAVA SHÁNÍ DÝNĚ NA HALLOWEEN

Halloween v zoo. Ilustrační fotoDÝNĚ PRO ZOOOstravská zoologická zahrada ráda přijme přebytky pěstitelů, kterým se urodilo na zahrádce velké množství dýní, a nevědí, co s nimi. Poslouží k výzdobě areálu při listopadovém lampionovém průvodu a následně jako krmivo pro zvířata. „První listopadovou sobotu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween spojené s dlabáním dýní. Dýně se budou dlabat během dne a navečer jimi bude vyzdoben areál zoo, kudy se po setmění bude ubírat lampionový průvod," uvedla Dana Škorňáková z oddělení pro kontakt s veřejností Zoo Ostrava a dodala, že 1. listopadu bude rovněž ukončena soutěž ve sběru plodů Šípkový podzim. Ve výukovém centru zoo pak bude slavnostní vážení a odměnění nejpilnějších sběračů.