Řidiče směřující do Bohumína nebo k dálnici na Ostravu či Katovice čekají v nejbližších třech týdnech komplikace. Kvůli opravě a uzavírce mostu ve Skřečoni budou auta jedoucí na dálnici muset jezdit přes dolnolutyňskou část Nerad a Bohumín-Novou Ves, kde je navíc čeká v Opletalově ulici u mostu přes železnici v blízkosti skřečoňského hřbitova semafor a kyvadlový provoz.

Ve směru z města pak auta zastaví v ulici Jana Palacha semafor. Uzavřen totiž bude jeden jízdní pruh a provoz budou dočasně řídit semafory.

Ze Skřečoně do centra Bohumína se osobní auta dostanou, a to přes kruhový objezd a dále po Lidické ulici kolem Bochemie.

Uzavírka začne platit od úterý 18. dubna a potrvá do 7. května. Semafor k ulici Jana Palacha ale bude v provozu už v pondělí 17. dubna. Jedinou výjimku v době uzavírky dostanou autobusy. Jejich trasa sice dozná změn, nebudou ale tak razantní, jako u osobní a nákladní dopravy.

„Pojedou přes kruhový objezd před skřečoňským mostem, dále po Lidické ulici směrem do centra města. Zastávka Studentská bude v době rekonstrukce mostu zrušena,“ konstatoval vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka.

close Tři týdny bude uzavřen skřečoňský most. Mapa objízdné trasy vedoucí před Nerad a Novou Ves. info Zdroj: MěÚ Bohumín zoom_in Tři týdny bude uzavřen skřečoňský most. Mapa objízdné trasy vedoucí před Nerad a Novou Ves.

Starosta Dolní Lutyně: Objížďka je nebezpečná!

Vytyčená objízdná trasa tras vzbudila nesouhlas zejména v Dolní Lutyni. Starosta obce Pavel Buzek není vůbec rád, že objízdná trasa povede přes Nerad.

„Všichni chápeme, že je potřeba něco opravit, ale proč vybrali právě trasu přes Nerad? Vždyť u Borku se kamiony na té úzké silnici sotva minou. Navíc tam není ve všech úsecích chodník a lidé chodí už teď po krajnici. A ještě ke všemu tam vede cyklostezka! A jak budou kamiony vjíždět na hlavní silnici I/67 v kopci u neradské školy, to raději nechci vidět,“ zlobí se starosta Dolní Lutyně.

Obec Dolní Lutyně se sice proti navržené trase objížďky odvolala, ale u Krajského úřadu MSK na vedení objízdné trasy přes část Nerad neuspěla. Podle Pavla Buzka mohla objízdná trasa vést od plastového kruhového objezdu ve Skřečoni po ulici 1. máje na Opletalovu a dále na Novou Ves směrem k dálnici. Tím by část Dolní Lutyně zůstala ušetřena extrémního náporu tranzitní dopravy. Jenže v tomto úseku se momentálně dělá nová kanalizace.