Jaká bude Ostrava bez Tomáše Macury? Tuto otázku si poslední dobou lidé v moravskoslezské metropoli pokládají často. Deník vybral 5 bodů, které podle redakce nelze opomíjet a které se se změnou vládnoucí garnitury ukazují jako klíčové. Ve vybraných oblastech se totiž skutečně chystají velké věci - podívejte se a posuďte sami.

Členové klubu Deníku najdou všechny body najednou již nyní zde. Pro ty ostatní dnes odemykáme další z nich.

„V brzké době se potkám s panem ředitelem Plačkem a budeme se bavit, jak otočit vnímání městské policie od výběrčích pokut k hlídačům veřejného pořádku v ulicích,“ potvrdil Deníku primátor Jan Dohnal (Spolu/ODS), že toto téma skutečně má na pořadu dne.

Ostrava. Ilustrační foto.
Ostrava bez Tomáše Macury: síň za 4 miliardy, odklad „metra“ i návrat jízdného

„Nechci, aby vyznělo, že to tak je, k tomu budu potřebovat detailnější výpis činnosti, ale veřejnost to takto nesporně vnímá a musíme si říct, proč tomu tak je,“ řekl Dohnal, jenž chce dosáhnout toho, aby se primárně řešila otázka bezpečnosti, aby byli strážníci za tímto účelem v ulicích viděni ještě více.

„Veřejnost je musí vnímat jako strážce pořádku, nikoli primárně jako výběrčí pokut. Chci ale projít celou strukturu městské policie, jak je nastavena a jak funguje. Poté si vyhodnotíme, jestli je to o restrukturalizaci, nebo o posílení stavu,“ popsal Dohnal s tím, že pokud by se nepodařilo navýšit počet strážníků, je připraven poupravit popis jejich práce.