Tomáš Macura Ostravu vede druhé funkční období, od roku 2014. Jak již Deník dříve informoval, primátor v minulosti zmiňoval, že pokračovat nechce, názor však nakonec změnil - VÍCE ZDE.

"Hlavní částí programu sněmu bylo schvalování kandidátek jednotlivých měst, obcí a statutárních měst. Při hlasování byla potvrzena i pozice dosavadního primátora města Ostravy Tomáše Macury," uvedla Nowaková. Dodala, že dosavadní primátor Havířova Josef Bělica povede kandidátku hnutí v tomto městě, Radovan Hořínek ve Frýdku-Místku, Tomáš Navrátil v Opavě, Martin Gebauer v Karviné a Patrik Bocek v Třinci.

Primátor Ostravy Tomáš Macura.
Rozmyslel si to! Tomáš Macura chce být nejdéle sloužící primátor Ostravy

"Osobně věřím, že jsme postavili velmi kvalitní kandidátní listiny, a hlavně silné kandidáty na primátory jednotlivých statutárních měst," uvedl místopředseda ANO a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.

Sněm volil i nového předsedu moravskoslezské organizace hnutí. Hejtmana a bývalého rektora Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Vondráka, který se stal v loňských parlamentních volbách poslancem, by měl nahradit Josef Bělica. Delegáti jej doporučili předsednictvu hnutí. "Naše krajská organizace je velmi silná a jednotná. Budeme se nadále snažit rozvíjet členskou základnu a místní organizace v našem kraji," uvedl Bělica.

Petr Jiříček
Macura znovu primátorem? Bitva pokračuje!

Komunální volby budou letos 23. a 24. září. Před čtyřmi lety je v Ostravě vyhrálo ANO, získalo 32,72 procenta hlasů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, které volilo 11,49 procenta lidí.

Na třetím místě byla ODS s 9,73 procenta hlasů, čtvrtá KSČM dostala 8,96 procenta hlasů. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se rovněž dostali Piráti se ziskem 8,95 procenta hlasů, dále SPD s 6,77 procenta voličů. Lidovci měli 5,83 procenta a ČSSD 5,53 procenta hlasů.