Primátor Tomáš Macura měl děkovný proslov ve štábu ostravského hnutí ANO už o půl sedmé večer, musel pak totiž odjet na zahájení Mistrovství světa v latinskoamerických tancích v Ostravar Aréně. Hnutí ANO v té chvíli drželo ve volbách na ostravský magistrát výsledek překračující 33 procent hlasů.

„Průběžné výsledky potvrzují optimismus, který jsme měli před volbami. Máme poměrně výrazný odstup od dalších v pořadí,“ konstatoval Macura s tím, že v povolebních vyjednáváních je pro něj základem udržení stávající koalice s hnutím Ostravak, KDU-ČSL a ODS.

„Tato koalice je na městě funkční, takže uvidíme, jestli se tam všichni z jejich členů dostanou. U KDU-ČSL o tom začínám trochu pochybovat, a dodávám, že bohužel. Povolební vyjednávání začnou hned v neděli ráno,“ řekl dále Macura.

Příznivé jsou podle něj i výsledky hnutí ANO ve velkých ostravských obvodech.

Podrobné výsledky voleb v Ostravě najdete zde

„Přičítám to tomu, že za námi nestojí jen práce posledního roku nebo měsíce, ale celých čtyř let, kdy jsou za námi nezpochybnitelné výsledky, které jsme teď zúročili. Ale samozřejmě ten vysoký výsledek je i o fenoménu Andrej Babiš – jsem dalek tomu tvrdit, že tolik voličů nám dalo hlasy jen na naše tváře,“ hodnotil primátor a dodal: „Hlavní práce je teď před námi, abychom poskládali funkční koalice a nezklamali důvěru lidí.“

Do volebního štábu ANO v Radniční restauraci v centru Ostravy přijel i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Průběžné výsledky dělaly radost i jemu. „Ukazuje se, že lidé v Ostravě věří vedení města a primátoru Macurovi. Je to dobrý signál i pro mě jako pro hejtmana, protože máme s městem připravenu řadu projektů, které budou moci pokračovat,“ uvedl Ivo Vondrák.

Online reportáž

Sčítání hlasů v Moravskoslezském kraji

OSTRAVA

Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit zde.

07.10. 10:11

OSTRAVA

Kupčení s hlasy se neprokázalo  
Během komunálních a senátních voleb nebyly v Moravskoslezském kraji zaznamenány žádné vážnější problémy.

„V souvislosti s volbami jsme přijeli devět oznámení,“ řekla Deníku Zlatuše Vjačková z moravskoslezské policie. Několik případů se týkalo podezření na možné kupčení s hlasy. „Nic z toho se nepotvrdilo,“ řekla Vjačková s tím, že policisté situaci prověřovali přímo na místě. Další výjezdy souvisely s narušením pořádku, které měli na svědomí alkoholem znavení lidé.

07.10. 10:00

OSTRAVA

Okrsek 19003: dvacet voličů  
Sledovaný okrsek 19003 ve Slezské Ostravě, který proslul během lednové prezidentské volby tím, že v prvním kole nepřišel žádný ze 109 voličů, v komunálních volbách překvapil. Dorazilo dvacet ze 121 oprávněných voličů, což je podstatně více, než předpokládala starostka Slezské Ostravy Barbora Jelonková. Ta odhadovala, že odvolí pět až deset lidí - více zde

07.10. 00:10

Tímto příspěvkem se s vámi v tuto chvíli loučíme. Podrobné volební výsledky měst a obcí v Moravskoslezském kraje si můžete prohlédnout zde.

Celá on-line reportáž ZDE

Jak to vypadalo v dalších ostravských volebních štábech se můžete podívat zde: