Primátor Tomáš Macura měl děkovný proslov ve štábu ostravského hnutí ANO už o půl sedmé večer, musel pak totiž odjet na zahájení Mistrovství světa v latinskoamerických tancích v Ostravar Aréně. Hnutí ANO v té chvíli drželo ve volbách na ostravský magistrát výsledek překračující 33 procent hlasů.

Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii vlevo hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, vpravo primátor Ostravy Tomáš Macura
VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů

„Průběžné výsledky potvrzují optimismus, který jsme měli před volbami. Máme poměrně výrazný odstup od dalších v pořadí,“ konstatoval Macura s tím, že v povolebních vyjednáváních je pro něj základem udržení stávající koalice s hnutím Ostravak, KDU-ČSL a ODS.

„Tato koalice je na městě funkční, takže uvidíme, jestli se tam všichni z jejich členů dostanou. U KDU-ČSL o tom začínám trochu pochybovat, a dodávám, že bohužel. Povolební vyjednávání začnou hned v neděli ráno,“ řekl dále Macura.

Zdroj: Deník

Příznivé jsou podle něj i výsledky hnutí ANO ve velkých ostravských obvodech.

Podrobné výsledky voleb v Ostravě najdete zde

„Přičítám to tomu, že za námi nestojí jen práce posledního roku nebo měsíce, ale celých čtyř let, kdy jsou za námi nezpochybnitelné výsledky, které jsme teď zúročili. Ale samozřejmě ten vysoký výsledek je i o fenoménu Andrej Babiš – jsem dalek tomu tvrdit, že tolik voličů nám dalo hlasy jen na naše tváře,“ hodnotil primátor a dodal: „Hlavní práce je teď před námi, abychom poskládali funkční koalice a nezklamali důvěru lidí.“

Do volebního štábu ANO v Radniční restauraci v centru Ostravy přijel i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Průběžné výsledky dělaly radost i jemu. „Ukazuje se, že lidé v Ostravě věří vedení města a primátoru Macurovi. Je to dobrý signál i pro mě jako pro hejtmana, protože máme s městem připravenu řadu projektů, které budou moci pokračovat,“ uvedl Ivo Vondrák.

Online reportáž

Jak to vypadalo v dalších ostravských volebních štábech se můžete podívat zde: