„Věc byla vrácena k novému projednání. Odvolací soud má za to, že rozsudek byl předčasný, neboť se soud prvního stupně dostatečně nevypořádal s výší způsobené škody, když vycházel z dokladů předložených úřadem práce, které jsou vnitřně rozporné,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik.

Případ se týkal rekvalifikačních kurzů na řidičská oprávnění skupiny C pro nezaměstnané osoby z období 2014 až 2015. Státní zástupce tvrdí, že se řada jízd vůbec neuskutečnila, přesto byly vyúčtovány. Škoda údajně přesáhla dva miliony korun. Obžalovaní vinu odmítli.

Manželé Tomáš a Blanka G. (na snímku) stanuli před soudem. Dalším obžalovaným je Iveta G., majitelka havířovské autoškoly.
Zneužívala havířovská autoškola dotace? Náročný soud, svědci jezdí po Evropě

Před soud se dostala provozovatelka havířovské autoškoly Iveta G., které ostravský senát vyměřil dvouletý podmíněný trest se zkušební dvouletou lhůtou. Na dva roky také dostala zákaz činnosti. Tříletý podmíněný trest s odkladem na zkušební lhůtu na čtyři a půl roku soud uložil zástupci ostravské autoškoly Tomáši G.

V případu jako obžalovaná figurovala i jeho manželka Blanka G., na niž byla známá autoškola evidována. Tomáš G. v té době jako majitel figurovat nemohl. Předtím byl totiž odsouzen k podmíněnému trestu a zákazu činnosti v souvislosti s vydáváním řidičských průkazů na ostravském magistrátu. Blanku G. ostravský soud osvobodil. V uvedené době byla na mateřské a činnost prakticky nevykonávala. Pravomoci převedla na manžela. Úterní odvolací řízení u vrchního soudu se jí netýkalo.