Již ve čtvrtek se objevily informace, že Fakultní nemocnice Ostrava, která centrum provozuje, uvažuje v Nové Karolině o využití dalšího typu vakcíny vhodné pro přeočkování. V pátek nemocnice oznámila, že zde začíná očkovat i vakcínou firem Pfizer/BioNTech.

Očkovací centrum na  ostravské Černé louce. Lidé většinou přicházeli pro posilující dávku.
Stařenka v Ostravě bavila očkovací frontu - v devadesáti šla na první dávku

„Fakultní nemocnice Ostrava reaguje na stále narůstající počet zájemců o očkování proti nemoci covid-19. Od pátku nabízí v očkovacím místě obchodního centra Forum Nová Karolina kromě dosavadního očkování jednodávkovou vakcínou Janssen bez registrace i možnost přeočkování třetí dávkou s registrací u vakcíny firem Pfizer/BioNTech,“ sdělila mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová. Jak ale zdůraznila, pro očkování posilující dávkou je nutná registrace.

Terénní pracovnice z neziskové organizace Vzájemné soužití míní, že okolí mohou ovlivnit očkovaní.
Očkování rozděluje i jinak soudržné Romy v Ostravě, rodiny i celou komunitu

„Lidé, kteří už mají nárok na posilující očkovací dávku, a rádi by očkování absolvovali v očkovacím místě obchodního centra Forum Nová Karolina v Ostravě, se musí ale zaregistrovat prostřednictvím systému Reservatic, nebo prostřednictvím Centrálního registračního systému, případně na infolince 1221,“ dodala Petlachová.

Fakultní nemocnice Ostrava navyšuje kapacity i v dalších svých dvou centrech, to v Poliklinice v Porubě a na Černé louce, kde se počet očkovacích boxů rozšíří ze šesti na devět. 

Takto vypadala situace v centru na ostravské Černé louce včera, ve čtvrtek 2. 12. 2021:

Online reportáž