VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro veřejnost otevřeno aneb Školy se zavřely, hřiště ne!

Ostrava /PŘEHLED OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ V OSTRAVĚ/ - Kde si v Ostravě o prázdninách mohou protáhnout tělo nejenom děti, ale i dospělí? I v červenci a srpnu je nespočet dětských hřišť a sportovišť stále otevřen.

6.7.2013 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Zatímco vstupní dveře škol se na dva měsíce uzavřely, hřiště některých základních a mateřských škol v Ostravě zůstavají přístupná, a to nejen dětem, ale i široké veřejnosti, která zde může trávit volný prázdninový čas. Deník přináší přehled hřišť a sportovišť, která budou i přes prázdniny otevřená.

Kde a kdy je otevřeno?Moravská Ostrava a Přívoz

MŠ Hornická otevřeno v srpnu ve všední den od 15 do 19 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin s hodinovou polední přestávkou od 12 hodin

ZŠ Zelená dětský areál je otevřen celé prázdniny od 9 do 19 hodin

ZŠ a MŠ Ostrčilovaotevřeno denně od 10 do 21 hodin

MŠ Varenská denně od 16 do 19 hodin

ZŠ Generála Píky denně od 8 do 20 hodin

ZŠ Nádražní každý den mimo svátky od 14 do 20 hodin

ZŠ Gajdošova od pondělí do pátku od 9 do 19 hodin

Další hřiště jsou umístěna ve vnitroblocích, na sídlištích (například indiánské městečko na Fifejdách) či v parcích (v Sadové ulici, v sadu Milady Horákové…). O prázdninách je k dispozici také dopravní hřiště v ulici Orebitské. Správu zajišťuje Městská policie Ostrava a k zapůjčení jsou zde kola, koloběžky, dopravní odrážedla, přilby a jiné cyklistické doplňky.

Radvanice a Bartovice

ZŠ Vrchlického hřiště je otevřeno denně mimo pondělí a středu, vždy od 10 do 12 a od 13.30 do 19.30 hodin

ZŠ Trnkovecká otevřeno denně celé prázdniny od 10 do 19 hodin

Lhotka

Tenisové kurty Petřkovická 333 přes týden otevřeno od 8 do 14 hodin za 80 korun, během soboty a neděle od 14 do 20 za 100 korun.

Od 15. do 19. července a od 12. do 16. srpna zde proběhne tenisový kemp pro děti. Obvod navíc i letos pořádá letní příměstský tábor. V součinnosti s městskou policií jsou připraveny dva turnusy ve stejném časovém období jako tenisové kempy. Pro děti bude na táborech připraven bohatý zábavní program, výlety, sportovní vyžití a další zajímavosti a překvapení.

Hřištěm proti kriminalitě

Zájemci z řad široké veřejnosti mohou během prázdnin v Moravské Ostravě a Přívoze navštěvovat sportovní areál a využívat při tom také sportovní náčiní, které se v prostorách hřišť obvykle nachází.

„Vstup je umožněn zdarma všem rekreačním sportovcům bez omezení věku. Návštěvníci musí respektovat pokyny správce hřiště, provozní dobu a provozní řád, které si upravuje každá škola podle svých potřeb a zveřejňuje je na informačních tabulích, kterými jsou hřiště nově označena," přiblížila mluvčí centrálního obvodu Jana Pondělíčková s tím, že projekty hřišť otevřených pro veřejnost jsou na území Ostravy realizovány dlouhodobě.

„Jsou považovány za integrální součást rozvoje kvality života ve městě a systému prevence kriminality. Jejich provoz je financován v rámci dotačního systému města v oblasti podpory prevence kriminality," dodala Pondělíčková.

Na volejbal na Slezskou

V průběhu nastávajících prázdninových měsíců budou ve Slezské Ostravě v červenci pro děti otevřeny mateřská škola Chrustova a Komerční, v srpnu potom mateřinka Jaklovecká, Slívova a Frýdecká.

V provozu je v letních měsících rovněž Nízkoprahové a poradenské centrum v Ostravě-Kunčičkách.

„Nejen pro občany Slezské Ostravy jsou během prázdnin otevřena i dvě multifunkční hřiště. Jedno je v Koblově v Antošovické ulici a slouží pro tenis, volejbal, basketbal, házenou, malý fotbal a jiné míčové hry. Druhé multifunkční hřiště s obdobným zaměřením se nachází v areálu Základní školy Bohumínská. Pro nejmenší děti je pak v provozu nové hřiště v Keltičkově ulici nad Slezskoostravskou radnicí," vyjmenoval starosta Slezské Antonín Maštalíř.

Na Jihu čeká nové moderní hřiště

Už od prvního prázdninového měsíce mohou děti zdarma využít nově opravené víceúčelové hřiště u Základní školy Provaznická v Ostravě-Hrabůvce.

„Došlo k odstranění vrstev asfaltové běžecké dráhy a oplocení, vybudování atletického oválu s fotbalovým hřištěm a pískovým doskočištěm a výstavbě streetballového hřiště. Byl odvodněn propustný povrch sportoviště, vybudována ochrana podzemního komunikačního vedení, pěší komunikace a celý areál byl nově oplocen. Součástí investiční akce za téměř deset milionů korun bylo pořízení nového mobiliáře, proběhly také terénní úpravy, v rámci náhradní výsadby bylo vysazeno deset stromů," přiblížil mluvčí Jihu Michael Kutty.

Vedle nově zrekonstruovaného hřiště bude v městském obvodu Ostrava-Jih veřejnosti zdarma přístupných ještě dalších devět školních hřišť. Jedná se o základní školy Mitušova 16, Mitušova 8, A. Kučery, Šeříková, Březinova, Chrjukinova, Jugoslávská a Kosmonautů 15. Hřiště budou otevřena v odpoledních hodinách pro všechny rekreační sportovce bez omezení věku, jedinou podmínkou je respektování pokynů správce hřiště, provozní doby a provozního řádu.

Radvanice a Bartovice otevírají klubovnu

V rámci projektu Bezpečnější Ostrava budou ve dnech volna a po dobu prázdnin pro veřejnost otevřena hřiště u Základních škol Vrchlického a Trnkovecké. Vstup je zcela zdarma, je však nutné dodržovat provozní řád a pokyny správce.

„Mimoto mají děti ve věku od šesti do 18 let možnost navštěvovat Otevřený klub pro děti a mládež BARAK ve Společenském domě v Ostravě- -Bartovicích. Prakticky se jedná o klubovnu volně přístupnou pro děti a mládež, kde se nikdo nikde nemusí přihlašovat, nejedná se o žádný kroužek či kurz, ale naopak zde mohou mladí návštěvníci vykonávat veškeré aktivity, které je baví a nejsou v rozporu se zásadami klubu," přiblížil Jan Maceček, referent vnitřních věcí. Dodal, že na aktivity vždy dohlíží pedagogicky vzdělaná pověřená osoba. Děti a mládežníci tak mohou přijít kdykoliv ve všední den od 9 do 18 hodin zcela zdarma.

„Je však nutné podotknout, že se nejedná o žádnou službu hlídání dětí. V otevřeném klubu nikdo děti ‚nehlídá', ony samy přicházejí a mohou samy odcházet, nikdo se jich na nic neptá, a rodiče tak nemohou své kompetence přenášet na pracovníky otevřeného klubu," upozornil Maceček.

Ilustrační foto.Slevy do sportovní haly ve Lhotce

S aktivním a smysluplným trávením prázdnin nezůstávají pozadu ani malé ostravské obvody. Důkazem toho je městský obvod Ostrava- -Lhotka.

„Přes prázdniny máme otevřena dvě dětská hřiště. Jedno u naší základní školy, které je přístupné denně od 8 do 11 hodin, a druhé u Sportovní haly Lhotka. To je otevřeno také denně od 8 do 22 hodin," řekl Deníku Pavel Hanzelka, tajemník lhotecké radnice.

V provozu jsou také tenisové kurty, kde bude také probíhat tenisový kemp pro děti, kde se mohou naučit základům tenisu, případně své dovednosti rozšířit.

Otevřená je i Sportovní hala Lhotka. Návštěvníci jistě uvítají letní slevovou akci, která trvá už od června. Do konce srpnu stojí pronájem haly tři sta korun na hodinu a jeden ze tří badmintonových kurtů stojí devětadevadesát korun na hodinu.

Hřiště v Proskovicích a Krásném Poli

Víceúčelové hřiště v Proskovicích u základní školy je otevřeno pro děti a veřejnost od 8 do 21 hodin s tím, že zájemci se mohou objednat u správce hřiště.

Stejně tak v Krásném Poli, kde je komplex dětských hřišť v areálu základní školy. Kromě klasického hřiště s prolézačkami a skluzavkami je vedle něj i sportovní areál.

„Komplex je celoročně bez omezení přístupný a jeho využití bezplatné. Speciální akce pro děti na prázdniny nechystáme, jen na začátku září proběhne běh Olympijského dne, který se měl původně konat 26. června, ale hodně pršelo, tak se přeložil na září," vysvětlil starosta Tomáš Výtisk.

K TÉMATU:

Pronajímají školy o prázdninách prostory?Základní škola Matiční 5, příspěvková organizace, pronajímá svou tělocvičnu pro sportovní akce a třídy poskytuje agenturám, které zde vyučují cizí jazyky. „Prostory k pronájmu jsou k dispozici pouze během školního roku, protože v období prázdnin škola maluje a opravuje budovu," uvedla ředitelka školy Dagmar Hrabovská. Peníze, které jim z této povolené hospodářské činnosti plynou, používají na nákup nového nábytku, vybavení a jiné zvelebování školy. Podle tiskové mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jany Pondělíčkové se během prázdnin navíc tato škola dočká opravy hřiště a projde rekonstrukcí sociálních zařízení.

Základní škola Ostrčilova 1 o prázdninách také zeje prázdnotou. V budově se během roku nepohybují ani správci. Během školního roku jsou však její prostory žádané. „Je velký zájem o tělocvičnu. Poskytujeme ji na různá školení a soustředění mimoškolským subjektům. Mezi stálými pronajímateli je například Středisko volného času Ostrava, Baník a agentura H+H," sdělila zástupkyně ředitele Michaela Mrozinská. (pin)

Autor: Jakub Malchárek

6.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Babis
56

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

Tomio Okamura (uprostřed) slaví úspěch SPD ve volbách.
6

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

ČSSD: Nikde nikdo, ani slovo... ODS: Dnes není důvod plakat!

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Sokolská třída v centru Ostravy. Obvyklé místo volebních štábů dvou stran z opačného politického spektra nemůže naskýtat v sobotu v podvečer odlišnější pohled. Zatímco u občanských demokratů panuje rušno i vstřícnost, sociální demokraté mají v oknech tmu, zamčeno a telefony neberou.  

OHLÉDNUTÍ DENÍKU: Zajímavosti a čísla z voleb v kraji

Hnutí ANO není jediné, kdo sklidil v letošních volbách u voličů v kraji výrazný úspěch, slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Podívejte se s námi, jaké další zajímavé postřehy redaktoři Deníku v letošních volbám zaznamenali.

OBRAZEM: Piráti překonali stanovený cíl, ale v Ostravě rum proudem netekl

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Piráti, větřící úspěch, se v Ostravě začali scházet už od 15. hodiny, krátce po skončení voleb. „Zakotvili“ v klubu Fabric v Plynárenské ulici.  

Řepiště televizní premiéru neustály, po zápase se radovala Doubrava

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení