Zařízení se objevilo u světelného přechodu pro chodce, který vyúsťuje z ulice Zkrácené. Kamery snímaly směr z Poruby. Ostrý provoz začal v druhé polovině června. Důvodem umístění kamer byly stížnosti zdejších obyvatel na bezohledné motoristy. „Stěžovali si, že auta projíždějí semafor na červenou," sdělila tehdy mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Demontáž

Jak již Deník informoval, v závěru minulého roku bylo zařízení demontováno. Náměstek ostravského primátora Vladimír Cigánek v pondělí na dotaz Deníku uvedl, že důvodem demontáže byl poměrně malý počet zjištěných přestupků – v průměru jeden za den. Lokalitou přitom denně projedou desítky tisíc vozidel.

„Zařízení jsme nechali do lokality nainstalovat na zkušební dobu šesti měsíců, abychom vyhodnotili množství přestupků, ke kterým v místě dochází. I když je na komunikaci značný provoz, k průjezdu jízdy na červenou na přechodu pro chodce v lokalitě Rudná – Zkrácená dochází pouze ojediněle. Na základě vyhodnocení záchytu z daného zařízení jsme kamerový systém nechali odinstalovat,“ uvedl Cigánek. Nicméně dodal, že v případě potřeby může být na stejném či jiném místě frekventované Rudné ulice kdykoliv znovu nainstalován.