Vyměněny budou chodníky, upraví se parkovací místa podél parku a bude vysázena a upravena zeleň. Polovinu nákladů hradí město Ostrava, tu druhou Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP).

Park byl v poslední době zmiňován zejména v souvislosti s hledaným modelem letadla z druhé světové války, který zde měl být po rekonstrukci vystaven.

„Bohužel jsme vhodné letadlo nenašli, proto místo něj chceme do parku Československých letců umístit památník, který by měl být spojením motivu letectví a zároveň poctou českým legionářům,“ uvedl místostarosta MoaP Dalibor Mouka. Rekonstrukce bude hotová v červnu.

Původní letadlo sovětské bitevní letadlo „Šturmovik', které bylo do tehdejšího Dzeržinského sadu (dnes park Čs. letců) umístěno v roce 1960 a zůstalo zde do roku 1994.
Původní letadlo sovětské bitevní letadlo „Šturmovik", které bylo do tehdejšího Dzeržinského sadu (dnes park Čs. letců) umístěno v roce 1960 a zůstalo zde do roku 1994.Foto: Archiv MOaP

Původní letadlo sovětské bitevní letadlo „Šturmovik" bylo do tehdejšího Dzeržinského sadu (dnes park Čs. letců) umístěno v roce 1960 a zůstalo zde do roku 1994, kdy bylo předáno do vojenského muzea v Praze a následně do neveřejného muzea Melun-Villaroche ve Francii.