Ruské kuželky, pískoviště a tabule na malování pro nejmenší, a v neposlední řadě 19 nových minigolfových drah, to naleznou návštěvníci v nově zrekonstruovaném volnočasovém areálu v sadu Dr. Milady Horákové v Moravské Ostravě a Přívoze. Lidé si zde včera poprvé po několika letech mohli zahrát minigolf. „Pomalu doděláváme poslední věci. Po areálu se ještě pohybují zaměstnanci technických služeb, uklízejí a barví plot. Stejně tak se dolaďují instalace všech prvků na hracích dráhách. Návštěvníci tedy musí být ještě při hře opatrní, aby někoho nezasáhli," přiblížila na místě obsluha areálu, která nechtěla uvést své jméno.

NOVĚ OBNOVENÝ MINIGOLF i přes nepřízeň počasí své první hráče našel.NOVĚ OBNOVENÝ MINIGOLF i přes nepřízeň počasí své první hráče našel.

Přestože bylo včera deštivo, do areálu se nedočkavě nahrnuli první návštěvníci. Mezi nimi i Ostravan Boris se svými dvěma syny: „Bydlím kousek odtud, tak jsme si přišli s kluky zahrát. Pamatuji si to tady ještě z dětství, než se z toho stalo narkomanské doupě. Takže jsem rád, že s tím konečně něco po tolika letech udělali."

Velký zájem potvrzuje i žena, která má areál na starosti: „Bylo tady dnes už dost lidí. Ptali se, jestli je otevřeno, a litovali, že není hezky. Zároveň nás ujišťovali, že si určitě přijdou brzo zahrát."

„Vzhledem k nepříznivému počasí jsme se pro návštěvníky nově zrekonstruovaného areálu minigolfu rozhodli prodloužit bezplatný provoz. Jednu hodinu zdarma si tak můžou užít až do 10. července," uvedla Barbora Kopcová, tisková mluvčí centrálního obvodu. U vstupu dostanou bez poplatku hrací hůl, míčky v kyblíčku a tužku s papírem na zapisování skóre. Dnes se ve 13 hodin mohou zúčastnit slavnostního otevření celého areálu. Přes prázdniny je otevřeno denně od 10 do 20 hodin a návštěvníci zaplatí vstupné 10 nebo 30 korun.

Václav Vežranovský

NOVĚ OBNOVENÝ MINIGOLF i přes nepřízeň počasí své první hráče našel.