Prvním miminkem narozeným v roce 2019 v Ostravě je Matteo Grochovec. Jeho maminka Kateřina jej přivedla na svět jednu hodinu a 38 minut po silvestrovské půlnoci.

„Chlapeček se narodil s porodní váhou 3200 gramů a mírou 49 centimetrů. Jeho maminka, první rodička letošního roku, přijela do porodnice rodit z Markvartovic na Hlučínsku. Patnáctikilometrová cesta, kterou letošní první rodička absolvovala, přitom není u nastávajících maminek ve Vítkovické nemocnici nijak výjimečná. Maminky zde totiž zdaleka nepřijíždějí jen z Ostravy a nejbližšího okolí, ale naopak běžně cestují z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Českého Těšína či Nového Jičína,“ upřesnila mluvčí Vítkovické nemocnice Lucie Drahošová.

Maminka malého Mattea Deníku prozradila, že na miminko se už těší jeho 12letá setra. „Že se malinký dere na svět, začalo být zřejmé kolem jedenácté hodiny večer. Tentokrát jsem o silvestrovské půlnoci měla určitě jiné starosti než slavení. Porod ale proběhl bez komplikací a jsem ráda, že máme vše za sebou,“ prozradila 37letá maminka Kateřina. Ta sice bydlí v Markvartovicích, ale rodit chtěla ve Vítkovické nemocnici.

„Když jsme ještě dříve bydleli v Ostravě, porodila jsem první dcerku právě tady. A nebyl důvod porodnici měnit,“ dodala sympatická maminka prvního letošního miminka narozeného v Ostravě.