Jak dále na sociální síti porodnice uvedla, krátce na to se narodily ještě další tři děti: holčičky Mila v 0:52 (2460 g a 46 cm), Liliana v 1:50 (2650 g a 47 cm) a ve 4:02 chlapeček Patrik.

Prvním dítětem v krajské metropoli je rovněž holčička, která přišla na svět krátce před půl šestou hodinou ve Fakultní nemocnici Ostrava a vážila 3270 gramů.

Silvestrovský ohňostroj u radnice radnice Slezské Ostravy, 31. prosince 2022.
VIDEO: Silvestrovský ohňostroj u radnice Slezské Ostravy ozářil nebe nad řekou

První dítě v novém roce se narodilo už i v Městské nemocnici Ostrava, kde jedenáct minut po šesté hodině přišla na svět malá slečna Martina, s délkou 47 centimetrů vážící 2830 gramů.

Prvním miminko letošního roku mají i v krnovské porodnici. Je to malá Sára také z Krnova. Rodiče malé Sáry s tak rychlým příchodem své dcery na svět nepočítali a večer ještě v klidu slavili poslední den končícího roku.

„Termín jsme měli stanovený na prvního ledna, ale vůbec jsme tomu nevěřili, je to pro nás velké překvapení. Ještě těsně před půlnocí jsme si s přítelem dělali legraci, že nám zbývá posledních několik minut. Porod byl neskutečně silný zážitek. Jsem vděčná svému partnerovi, že byl po celou dobu se mnou a byl mi oporou. Chtěla bych poděkovat také paní doktorce a sestřičce, protože díky nim byl porod poklidný a harmonický,“ popsala své první pocity šťastná maminka Veronika Janáková - více zde.

Sára, první miminko roku 2023 v okrese Bruntál.
Prvním miminkem krnovské porodnice je holčička Sára

Krátce po půl osmé se první miminko letošního roku narodilo i v Nemocnici AGEL Nový Jičín. "Maminka z Nového Jičína zde porodila holčičku Márii-Elenu o váze 2290 gramů a 47 centimetrů. Na malou slečnu se doma už těší tři sourozenci," řekl Deníku mluvčí společnosti AGEL Adam Knesl.

V Karviné čekali na první miminko roku 2023 až do dopoledne. V 9:14 h. se narodila Leontýna Aertsová z Orlové. Vážila 3460 g a měřila 48 cm.

V Opavě se první dítě roku 2023 narodilo až v podvečer. V 17:30 h. se mamince Valerii Bílé narodil chlapeček Petr. Váží 2830 g.  a měří 49 cm.