Vedení centrálního městského obvodu v úterý představilo svou novou strategii, díky které by se do centra Ostravy mohl vrátit život. Ve spolupráci s magistrátem města chce postavit podzemní parkoviště a zastavit proluky, které jsou v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí. Celkem by podle slov radního Lukáše Semeráda mohlo jít až o pět nových budov. Stěžejní ale bude přímo ta na Masarykově náměstí, v místě, kde je v současné době kluziště pro veřejnost, tam by totiž měla vyrůst nová obvodní radnice.

Projekt. Podzemní garáže a až pět nových budov v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí v centru Ostravy by mohlo vyrůst do pěti let. To je plán radních centrálního městského obvodu.

Radní Semerák zdůraznil, že nejdůležitější jsou podzemní parkovací místa.

„Až sedm set stání by dohromady mohlo vzniknout mezi ulicemi Pivovarská, Dlouhá, pod částí Masarykova náměstí a potom odděleně mezi ulicemi Purkyňova a Zámecká. Garáže by měly být dvoupodlažní s výstupem do budov i do veřejného prostoru," řekl v úterý Lukáš Semerák s tím, že radnice Moravské Ostravy a Přívozu by se pak nastěhovala do budovy, která vyroste mezi Dlouhou, Zámeckou a ulicí 28. října. „Tento prostor je dnes součástí Masarykova náměstí. V minulosti byl ale zastavěný, domy byly strženy v 60. letech minulého století," upřesnil dále Semerák.

V dalších nových objektech v prolukách by podle radních mohlo být například středisko správních činností (mezi Zámeckou a Purkyňovou ulicí, vedle nynějšího obchodního domu Horník) nebo malometrážní byty pro seniory (na místě parkoviště mezi Velkou a Pivovarskou ulicí). Hotovo by mohlo být do pěti let.

Více o tématu se dočtete ve středeční tištěné verzi Deníku nebo jeho elektronické podobě EPAPER, kterou si lze koupit za jednorázovou platbu přes sms nebo za výhodných podmínek předplatit.

#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|denik_tisk#