„Mezi strategické cíle města patří rozšiřování nabídky dostupného bydlení a důraz na vzhled a kvalitu bytového fondu, proto pokračujeme nejen v realizaci vlastních projektů, ale i v další podpoře bytových projektů našich městských obvodů. Nároky na bydlení stoupají, zejména mezi mladými lidmi. Chceme pro ně v Ostravě vytvářet takové podmínky, aby neměli důvod se stěhovat jinam,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Ilustrační foto.
Opilý řidič zastavil ráno v Ostravě přímo u policistů, chtěl se na něco zeptat

Na regeneraci bytového domu v Mírové Osadě míří 9,7 milionu korun. „Osm domů v Chrustově ulici, ve kterých je celkem 32 bytů, získá nově zateplené fasády, střechy, hydroizolace, vstupní dveře, budou opraveny také komíny, vyměněny svody a instalace, rekonstruovány budou vnitřní prostory,“ přiblížil starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Ostrava – Jih pak získá na zateplení a stavební úpravy bytového domu v Čujkovově ulici 10 milionů korun. „Na Jihu provedeme kompletní rekonstrukci bytového domu, který bude disponovat 90 bytovými jednotkami 2+kk pro bydlení seniorů starších 65 let. Realizace začne letos a její dokončení se předpokládá do konce příštího roku," uvedla místostarostka Ostravy – Jihu Markéta Langrová.

Již v dubnu získaly čtyři obvody - Radvanice a Bartovice, Poruba, Mariánské Hory a Hulváky a Moravská Ostrava a Přívoz z městského fondu na rozvoj a obnovu bytového fondu dohromady 27,8 milionu korun.

Ilustrační foto.
OBRAZEM: Život v Česku se vrací do normálu. Co utkvělo v paměti fotografům?

Město Ostrava pak pracuje na pěti projektech, které dohromady nabídnou téměř 200 nových nájemních bytů. V září skončí celková přestavba domu v Husově 7 a v říjnu bude hotova rekonstrukce domu na Střelniční 8. Obě lokality se nacházejí v Moravské Ostravě. Místo kanceláří budou nově v historických domech nájemní byty, dohromady jich bude 34.

Dalším projektem, který realizuje město Ostrava, je sedmipodlažní dům v Janáčkově ulici v centru s 26 bytovými jednotkami. Dokončen by měl být v dubnu příštího roku. Rezidence Nové Lauby a nový bytový dům na křížení ulic Biskupská a Kostelní se chystají.