Ta bude zahájena začátkem června a podle plánu by měla být hotová koncem příštího roku.

Hlavním důvodem rekonstrukce stávajícího objektu je nevhodné podloží a vady popsané ve znaleckých posudcích, v rámci kterých byl proveden specializovaný průzkum haly. Jedná se například o poruchy statiky a podlahového vytápění (TZB) objektu, trhliny ve svislých a sádrokartonových konstrukcích, vlhkost v místnostech sociálního zařízení, vady hydroizolace a tepelné izolace. Teplota na sportovní ploše v létě dosahovala až k 35 °C.

Změna nejen pro florbalisty

Své domovské zázemí v hale má již několik let jeden z nejúspěšnějších florbalových klubů v Česku, ostravský 1. SC Tempish Vítkovice. I po rekonstrukci bude hala primárně sloužit florbalové elitě města, ale stejně tak budou moci její prostory využívat i další sportovní celky a školy k nejrůznějším aktivitám podporujícím zejména mladé sportovní naděje Jihu.

Fanzona v Ostravě při zápase Česko - USA
Napětí i natěšení, stojky maskotů. Podívejte, jak Pastovi a spol. fandí Ostrava

Nejen florbalisté, ale i další sportovní týmy a samozřejmě široká veřejnost se mohou v budoucnu těšit například na zbrusu nové zázemí (šatny, sociální zařízení), větší tréninkovou plochu a lepší povrchový terén. Na své si přijdou také diváci. Nově je čekají mnohem reprezentativnější prostory, působivější interiér, efektivnější osvětlení, kompletní nové rozvody, nová moderní restaurace a co ocení zejména pravidelní návštěvníci nejvíce, bude nová lepší vzduchotechnika, takže hala bude moci být i v letních měsících využívaná doslova 24 hodin denně.

Plánované stavební úpravy

Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu a vestavbu v jeho jihovýchodní části. Stavební úpravy si vyžádají také bourací práce, a to vybraných vnitřních stěn, stropů a konstrukcí střešního pláště.

Dojde ke změně kompozice tvarového řešení fasády celé stavby. Změní se například i tvar obkladu severovýchodní fasády a zdůrazní se vstupní portál do 1. NP.

Divadlo loutek Ostrava. Ilustrační foto.
„Letos letí Loutky!“ Divadlo loutek Ostrava představuje chystané premiéry

Severozápadní štítová stěna, která je v současné době tvořená polykarbonátovou konstrukcí, bude z důvodu zamezení nežádoucího oslnění hráčů odstraněna a nahrazena zděnou s výplněmi otvorů kopírující tvar ocelových nosníků. Jihovýchodní štítová stěna bude upravena vzhledem k požadavkům na provoz vestavby. Nosná konstrukce a prostorové řešení, které spočívá v dominantní obloukové konstrukci haly a výrazné severovýchodní fasádě s obloukovými přístavky, bude zachován. Základem barevného řešení se staly odstíny černé, šedé a bílé.

Odhadované náklady činí 153 milionu korun a hradit je bude město Ostrava. O rekonstrukci se postará společnost Metrostav DIZ s.r.o., se kterou obvod Ostrava-Jih uzavřel smlouvu o dílo.

Florbalový klub 1. SC Tempish Vítkovice

Pouze čtyři kluby dosud dokázaly vyhrát českou nejvyšší florbalovou soutěž a jedním z nich je právě ostravský tým 1. SC Tempish Vítkovice. Kromě těchto sedmi zlatých triumfů mají vítkovičtí florbalisté ve sbírce i pět stříbrných a osm bronzových medailí, vyhráli Pohár České Pojišťovny a ve 20leté historii české nejvyšší florbalové soutěže se vždy probojovali do play-off.

Fanoušci sledují finálový zápas mistrovství světa v hokeji Švýcarsko - Česko na velkoplošné obrazovce, 26. května 2024, Masarykovo náměstí, Ostrava.
Hokejové finále v Ostravě: Dlouho prosebné pohledy a pak euforie z českého zlata

Fantastického úspěchu dosáhly na Poháru mistrů v roce 2010, kdy vybojovaly evropské stříbro. Podobně úspěšné jsou i vítkovické ženy a další týmy. Nové moderní tréninkové centrum si tedy právem zaslouží.