Chátrající objekt pod Svinovskými mosty, ve kterém v minulosti sídlil Mountfield, měl být hotový už v minulém roce.

Jak si ale všichni, kteří projíždějí či prochází okolo, mohli všimnout, zvenku vypadá stále stejně, až na to, že mu chybí skleněné výplně, které na přelomu roku vybili vandalové. Podle spolumajitele objektu Daniela Kysely ale rekonstrukce probíhá od loňského roku.

„Dokončili jsme podlahu a zpevňování konstrukce. Teď se připravujeme na opláštění budovy," uvedl Daniel Kysela.

Doplnil, že uvnitř bude mimo jiné i pekárna s bufetem. „Vzhledem k tomu jsme museli přizpůsobit potřebná povolení a upravit projekt. Termín dokončení se nám protáhl také kvůli změně legislativy, na základě které jsme museli posilovat ocelovou konstrukci. Zdržení zavinilo i přebudovávání trafostanice. Dlouhou dobu nám zabralo odklízení zeminy. Odtěžit jsme museli zhruba pět tisíc kubíků zeminy. Podlaha byla opravdu ve velmi špatném stavu," podotkl Daniel Kysela.

Hlavním problémem budovy podle něj nebylo nic jiného než špatně zvolená struska jako vyplň základů. Podle analýz provedených v rámci sanačního projektu měla bobtnavost 20 až 30 procent, přitom do základů se mohou používat materiály s bobtnavostí maximálně do pěti procent. Podlaha tak byla v některých místech zvednuta až o čtyřicet centimetrů.

To potvrdil i vedoucí ostravské prodejny Mountfield Jaroslav Malínek. „Praskaly celé podlahy, z bezpečnostních důvodů jsme museli provozovnu přestěhovat," doplnil vedoucí pobočky.

Ve spolupráci se svinovskou radnicí připravuje investor také zkrášlení okolního prostředí, se kterým již začal, a do budoucnosti počítá se stavbou dalších hal v těsné blízkosti té stávající. Dokončit halu by chtěl opět do konce roku, tentokrát ale 2016.