Zájem o služby Reuse centra Ostrava rok od roku stoupá. Za první 4 měsíce tohoto roku zde našlo nové majitele už více než 26 tisíc předmětů a na účet veřejné sbírky bylo vloženo bezmála 650 tisíc korun. To je o 98 tisíc Kč více než za stejné období loňského roku. A od září 2020, kdy byl spuštěn jeho provoz, dalo ostravské Reuse centrum nový život už téměř 200 tisícům starších věcí a utržilo za ně přes 4 miliony korun. A to při průměrné ceně 23 Kč za jeden předmět.

Sportovní centrum Dubina v městské části Ostrava-Jih, 13. května 2024, Ostrava.
Modernizace haly v Ostravě: Dubina přivítá nové zázemí pro sportovce a fanoušky

Máte doma něco, co může stále sloužit svému účelu, ale vy už to nepotřebujete? Darujte to! Všechny sběrné dvory v Ostravě slouží jako sběrná místa pro darování předmětů, jako jsou knihy, hudební nosiče, dekorativní předměty, nádobí, nábytek (mimo čalouněný), hračky, kočárky, kola, sportovní potřeby, pokojové rostliny a květináče, semena a mnoho dalšího pro domácnost a volný čas (mimo elektrospotřebiče). Přivézt své dary můžete i přímo do Reuse centra, které se nachází v areálu OZO v Ostravě-Přívoze. Větší předměty raději po předchozí telefonické domluvě.

Anebo patříte k těm, kdo chtějí na vybavení domácnosti ušetřit nebo dávají přednost udržitelnému životnímu stylu a retro designu? Pak si můžete vybrat v pestrobarevné nabídce, která se mění každý den. Vyplatí se rovněž sledovat sociální sítě Reuse centra Ostrava. Zajímavé kousky zde totiž najdete nafocené v příbězích, a když budete rychlí, můžete si je na dvě hodiny zarezervovat. Pro odvoz větších věcí si můžete půjčit přívěsný vozík.

MHD v Ostravě se dočká dalších modernizací i úprav zastávek.
Dopravní podnik Ostrava plní plán, modernizuje 11 zastávek. První je hotová

I když elektrospotřebiče nepatří mezi přijímané předměty, ve zdejší nabídce můžete najít i téměř nové, opravené pračky, sušičky a myčky nádobí, které v prostorách Reuse centra nabízí s půlroční zárukou opravárenská firma 1HP Servis. Zapojit se můžete i do doprovodného programu, v rámci kterého OZO organizuje nejrůznější workshopy a swapy, můžete využít veřejnou dílnu pro drobnou vlastnoruční opravu zakoupených předmětů nebo se zúčastnit některého z kurzů šití v šicí dílně Reuse centra Ostrava.

Provozní doba Reuse centra Ostrava: ÚT-PÁ 9-12 14-18, SO 9-12