Informaci zveřejnila ostravská organizace ANO na své facebookové stránce s tím, že v pozici 1. místopředsedkyně byla potvrzena místostarostka Ostravy-Jihu Markéta Langrová, řadovými místopředsedy pak starostka Poruby Lucie Baránková a ostravský radní Ondřej Němeček.

Všichni nahradí dosavadní předsednictvo, v jehož čele stál poslední čtyři roky ostravský primátor Tomáš Macura.

„Předsednictvo oblastní organizace se volí jednou za dva roky, v Ostravě nám to vychází na leden. Mohu potvrdit, že se stávající názorovou situací uvnitř hnutí na prezidentské kandidáty to nijak nesouvisí,“ řekl Deníku Richard Vereš.

Sedmadvacetiletý politik a starosta Slezské Ostravy už si po oznámení zprávy stihl na sociálních sítích vysloužit uznání za raketový vývoj kariéry, a to mnohdy i od voličů jiných politických subjektů. Ve vedení ostravské buňky ANO byl přitom už v letech 2014 a 2015.

„Tehdy jsem nekandidoval, byl jsem osloven. Je to spíše dotaz na kolegy, asi byli názoru, že jsem toho schopen. Nyní už jsem byl zvolen klasicky, funguje to tak, že kandidáty navrhují jednotlivé místní organizace, já jsem dostal nominaci skoro od všech,“ vysvětlil Vereš.

S vedením organizace Tomášem Macurou v posledních čtyřech letech byl spokojen, výraznější změny proto neplánuje.

„Ostravská organizace je stabilní a největší buňka tohoto hnutí v České republice. Jsme silní, máme hejtmana, primátora, vedeme radnice největších obvodů ve městě. Mým cílem je proto udržet buňku stabilní a rozvíjet ji. Není moc co měnit,“ dodal Deníku Richard Vereš s tím, že klíčové pro organizaci budou krajské volby v příštím roce.